Udbina

Krizma i slavlje sv. Jurja u Korenici

korenica krizma(Korenica, 23.4.2016.) - Danas u Korenici dvostruko slavlje: slavlje zaštitnika župe sv. Jurja i slavlje Krizme. U 11 sati biskup mons. Mile Bogović u pratnji ministranata, svećenika i đakona ušao je u crkvu posvećenu sv. Mihovilu. Župnik Stipe Zeba pozdravio je biskupa a to su učinili i predstavnici krizmanika. Dupkom puna crkva: djeca, mladi i stariji. Biskup je krizmanicima, njihovim kumovima i okupljenoj zajednici uputio pastirsku riječ. Ovi ljudi, koji su većinom “došli iz nevolje velike” ovdje su našli ugodan dom. Zanimljivo je promatrati ta lica koja nose ožiljke vremena. Djeca koja su ovdje odrasla zavolila su Korenicu kao jedini dom na svijetu, oni će dati svoj doprinos u izgradnji ovog dijela domovine.

Nakon propovijedi i ispovijesti vjere biskup je podijelio sakrament Krizme, kršćanske punoljetnosti, osmašima. Nabrojili smo ih 14. Svi su u crvenim odorama. Zbor na koru predvodi pjevanje, oko oltara 15-ak ministranata i petorica svećenika. Ovaj narod živo sudjeluje u svetim obredima. Krizmanici će to nastaviti.

Nakon mise narodno veselje pred crkvom. Našlo se tu jela i pića, kolača. Zasvirali su tamburaši.

korenica krizma4korenica krizma2korenica krizma3

Tags: krizma, Korenica