Udbina

Prva godišnjica najmlađe župe Sv. Ivan Pavao II. u Donjem Lapcu

20171008 121021(Donji Lapac, 8.10.2017.) - U Donjem Lapcu svečanom Sv.Misom proslavljena je u nedjelju 8. listopada prva obljetnica posvete župne crkve Sv.Ivana Pavla II. i osnutak istoimene župe nastale izdvajanjem iz župe Boričevac dekretom biskupa Križića.
Donji Lapac nije imao 489 godina katoličku crkvu, a prognani puk iz Bosne koji čini glavninu katolika čekao je crkvu 20 godina.

Svečanu misu predvodio je vlč. Marko Šarić, povjerenik za mlade Riječke nadbiskupije. Na početku euharistijskog slavlja župnik vlč. Dino Rupčić u znak prisjećanja pročitao je dekret o osnivanju župe i povelju o posveti crkve. Vlč. Šarić u propovjedi je govorio o važnosti crkve kao građevine, ali i kao mjesta molitve, okupljanja i slavljenja Boga. Vaša župna crkva plod je uslišanja vaših dugogodišnjih molitava dragi puče Lapački. Propovjednik je pohvalio rad i zalaganje župnika Dina i ljepotu uređene crkve.
Prije završnog blagoslova bilo je kratko euharistijsko klanjanje. Na Misi je pjevao Vis Svjetlo iz župe Sv. Rok koja pripada također udbinskom dekanatu.

20171008 11025520171008 11532520171008 11534320171008 12004920171008 122850

Tags: Sv. Ivan Pavao II., Donji Lapac