Udbina

Biskup Košić u Donjem Lapcu

Sisački biskup Vlado Košić predslavio je misu na 5. korizmenu nedjelju u župi sv. Ivana Pavla II. u Donjem Lapcu u suslavlju domaćeg župnika Dina Rupčića. Biskup Košić je rado prihvatio poziv domaćeg župnika da se uvjeri kako žive vjernici u pograničnim župama kojih ima puno i u njegovoj biskupiji. Vlč. Rupčić je po upravljanju župama vrlo raritetan jer je župnik u dvije države, kao i dva dekanata.

Biskup Košić je u svojoj poruci poručio da nas Isus poziva na obraćenje i daje nam snagu za bolji život. Biskup Košić je poželio da ne proslavljamo samo Isusovo uskrsnuće već da ga i doživimo. Biskup je istaknuo pozitivnu pojavu u Sisačkoj biskupiji naglasio da  skoro svaki mjesec ima krštenje  5. djeteta  u obitelji, sedmog, a imao je i krštenje nedavno dvanaestog djeteta u obitelji.  Isto je poželio i rubnim župama Gospićko-senjske biskupije da se ne boje života i da budu otvorene rađanju. Na kraju mise župljani su poklonili biskupu Vladi Košiću Sutješki križ iz Kraljeve Sutjeske odakle potječe većina vjernika pridošlih na prostor Ličkog Pounja.

Tekst  i snimka (dio s mise) Zvonko Ranogajec

Ika donji lapac biskup kosic

Pretraživanje stranice