Udbina

FOTOGALERIJA: Dan hrvatskih mučenika na Udbini - Križni put i misa

(Udbina, 9.9.2017.) - Obilježavanje Dana hrvatskih mučenika u prostorima gdje se na današnji dan 1493. odvijala strašna i porazna bitka s Osmanlijama za hrvatski narod. Krbavska bitka bio je prijelomni trenutak i slom naše vlasti za dugo vremena. Od 2003., na 510 obljetnicu Krbavske bitke svake godine okuplja se Crkva u Hrvata kako bi molila i zahvaljivala za svaku žrtvu podnešenu za Hrvatsku slobodu i samostalnost. Danas je ovdje i Crkva hrvatskih mučenika, a može se reći i kompleks koji će podsjećati na vrijednost Domovine i žrtve života za Nju. Na taj spomen ide Križni put, ispod Udbine od crkvice Marko od Groba do Crkve hrvatskih mučenika na brijegu, u Udbini.
Središnje misno slavlje predvodio je biskup Tomislav Rogić, kojemu je Udbina župa i svetište bila zadnja služba u Gospićko-senjskoj biskupiji, odakle je pozvan biti šibenskim biskupom.
Pogledajte povelliku galeriju fotografija s ovih događanja.

Created with Flickrset for Joomla.

Tags: Udbina, CHM, DHM, Dan hrvatskih mučenika