Gospić

Ravnatelj Hrvatskog Caritasa Ivan Milovčić posjetio poplavljenu Kosinjsku dolinu

(Kosinj, 14.1.2010.) - Ravnatelj Hrvatskog caritasa mr. Ivan Milovčić posjetio je tijekom četvrtka, 14. siječnja, poplavljena područja Kosinjske doline odnosno župa Gornjeg i Donjeg Kosinja. S ravnateljem Hrvatskog caritasa bio je i voditelj Odsjeka za socijalnu pravdu i mir mr. Boris Peterlin, a na terenu ih je dočekala tajnica Caritasa Gospićko-senjske biskupije Ivana Bilen zajedno s drugim djelatnicima biskupijskog Caritasa koji svih dana poplave promptno i odgovorno obilaze najugroženije i odsječene obitelji i snabdijevaju ih hranom i potrebnim namirnicama.

Nakon susreta s djelatnikom Državnog ureda za zaštitu i spašavanje Josom Živkovićem, predstavnicima općine Perušić kao i mjesnim župnikom Ivanom Hodakom, ravnatelj Caritasa čamcem je posjetio dio najugroženijih obitelji u Gornjem Kosinju te se s njima uz opskrbu namirnicama i potrebitim lijekovima zadržao u razgovoru da bi shvatio njihove potrebe. Ravnatelj Milovčić je istaknuo da je organizacija pomoći ljudima odlično koordinirana i učinkovita a najveći je problem prometna odsječenost, nedostatak namirnica i nedostatak opskrbe električnom energijom. Ravnatelj Milovčić je istaknuo da se Caritas treba pripremiti da iz faze pomoći ljudima za vrijeme poplave što lakše prijeđe u drugu fazu pomoći pri sanaciji kuća kada se voda povuče. I ovom prilikom je podsjetio na broj donacijskog telefona kojim se 060-9010 doniraju sredstva za postradale kao i na poseban broj žiro računa Caritasa Uplate se mogu izvršiti na ž.r. Caritasa Gospićko-senjske biskupije PBZ-a 2340009 – 1100221418, poziv na broj 1001 pomoć Kosinju.