KOSINJ: Posjet ravnatelj Caritasa Varaždinske biskupije

Petak, 26. 3. 2010.

Caritas Varaždinske biskupije  pokrenuo je akciju pomoći odmah nakon poplave a u nju se uključilo svih 104 župe biskupije. Sakupljeno je oko 140 tisuća kuna od kojih je 90 tisuća prebačeno na žiro račun Caritasa Gospićko-senjske biskupije, dok će preostali dio pomoći župe Varaždinske biskupije dostaviti s osobnim  kontaktima s pojedinim obiteljima u Kosinjskoj dolini. Za spomenuti novac već je kupljen veći dio bijele tehnike koja je podijeljena ugroženim obiteljima. Ravnatelj mr. Šola posjetio je  jučer dio njih na prostoru Gornjeg Kosinja a kod obitelji Nikole Pintara se mogao uvjeriti u razmjere poplave. Ravnatelj Šola nazočio je u večernjim satima na primanju kod biskupa Bogovića povodom blagdana Blagovijesti te mu uručio poklon, knjigu o Alojziju Stepincu.

Uz mjesni Caritas koji nje prvih dana poplave organizirao pomoć u dopremi hrane i neophodnih namirnica pomoć je došla i od Caritasa Vukovarskog dekanata u neophodnoj obuči, čizmama, kao i od Caritasa iz Knina. Dakle pomoć je došla od onih su i sami bili te tako davno ugroženi. Korisna je bila i akcija domaćeg Caritasa vezana za nabavku stočne hrane i mineralno-vitaminskih preparata za stoku ljudi s poplavljenih područja kojima je poplava uništila prije pripremljenu stočnu hranu.