GOSPIĆ: Pepelnica u katedrali

Petak, 11. 3. 2011.

Prije obreda pepeljenja, u kojem su sudjelovali također koncelebranti župnik gospićki mons. Mile Čančar i đakon Dino Rupčić, biskup Bogović je naglasio da će se pepeo staviti također na glavu biskupa i župnika, "jer svi smo mi ljudi i trebamo spoznati svoje granice, tj. da smo bez Boga jad i čemer, prah i pepeo". Ali, istaknuo je biskup, s Kristom i u suradnji s Njime postajemo nešto veliko, postajemo dionici vječnoga života u uskrsnuću. Potom su vjernici pristupali pepeljenju, uz pjevanje katedralnog zbora pod ravnanjem s. Velimire Marinović. Na kraju mise župnik Čančar je zahvalio biskupu za predvođenje slavlja i za pastirsku riječ ter je vjernike pozvao na molitvu za naše obitelji i blagoslovljen pohod pape Benedikta Hrvatskoj.