Siječanjsko Navještenje

Utorak, 8. 1. 2008.

Slijedi prikaz Nedjelje Caritasa u biskupiji kao i predstavljanje listova Vrilo i Mostova, božićnog koncerta Lada kao i posjeta premijera Sanadera crkvi u Perušiću. U župama Smiljan i Bužim najavljuju se pučke misije od 2. do 9. ožujka. Župnik Selca Alojzije Kukec donosi potresna sjećanja na č.s. Žarku Ivasić i okolnosti njene nasilne smrti 1945. godine. Navještenje donosi odgovor Konzervatorskog odjela u Gospiću povodom pisma župnika Luketića vezanih za stanje stratišta u Kaniži. Slijedi povijesni prikaz osnivanja župe Gospić i gradnja župne crkve Marijina Navještenja. Navještenje donosi i proglas Udruge Grozd te rezultate njihove ankete upućene parlamentarnim strankama. Navještenje predstavlja skoro hodočašće župe Gospić u Svetu zemlju na svečenićko ređenje fra Vlade Rukavine iz gospićkog kraja.