U Ogulinu proslavljen zaštitnik gorskih spašavatelja sv. Bernard

Subota, 15. 6. 2013.

Dekan Zubović je govoreći o sv. Bernardu, svecu s početka i sredine 11. st. iz talijanskih Dolomita pohvalio i današnje gorske spašavatelje što kao i sv. Bernard hrabro vrše svoje poslanje. Uspinjući se i spuštajući s planina oni otkrivaju tajnu božjeg stvaranja. Sv. Bernard vaš zaštitnik svima nam je poticaj na svetost. Spašavanje ljudi nije običan altruizam i karitas već je to preslika Isusa Krista. Mnogi su susreli Boga vršeći posao pri čemu su podnijeli veliki trud, napor, rad i znoj pa tako i vi. U svom odgovornom poslu otkrivate tragove Božje prisutnosti u prirodi koja je uz čovjeka vrhunac božjeg stvaranja.

Nakon mise je za sve uzvanike održana je pokazna vježba u kanjonu Dobre na temu izvlačenje unesrećenog iz vodenih brzaca od strane ronioca. Slijedila je svečana skupština HGSS-a koja HGSS je uručio nekoliko priznanja a jedan od dobitnika je donedavni župnik i dekan ogulinski mons. mr. Tomislav Rogić, danas upravitelj Nacionalnog svetišta Crkve hrvatskih mučenika na Udbini.