Svi sveti u Gospiću

Petak, 1. 11. 2013.

U tom putničkom duhu i s uperenim pogledom prema vječnosti prihvaćali su i svladavali sve poteškoće, vođeni svijetlim i podržavani snagom Onoga koji je „put, istina i život“. Takvih putnika bilo je mnogo i u našem narodu i u našim obiteljima. Zahvaljujemo im na tim stazama kojima su usmjerili i naše korake i molimo ih da nas zagovaraju pred Gospodarom vremena i vječnosti. Ovaj naš prostor premrežen je i brojnim mučeničkim stazama, kao onima župnika Dragutina Kukalja i sestre Žarke Ivasić, istaknuo je biskup Bogović. U popodnevnim satima župnik Čančar služio je svetu misu u grobljanskoj crkvi sv. Marije Magdalene. Župna crkva preuređuje u skladu potrebama prve crkve Biskupije odnosno katedrale.