Nedjelja Caritasa obilježena u Gospiću darovanjem potrebitih obitelji

Nedelja, 15. 12. 2013.

„ Kako pomoći drugima, temeljno je pitanje koje si trebamo danas svi postaviti u vremenu kada je primarno stjecanje novca, moći i vlasti, a ne pomaganja bližnjima“, istaknuo je biskup u svojoj homiliji. Nije važna samo materijalno pomoć već i blagi pogled koji unosi više sigurnosti od novca. Najveći problem današnjeg svijeta nije nedostatak već nepravilna raspoređenost dobara. Crkva treba raditi na boljem rasporedu ne samo novca već i znanja i moći na što nas upozorava papa Franjo. Nastojimo se kloniti zakona potrošačkog društva i više ulažimo u božju banku što je najbolja investicija, zaključio je biskup Bogović.
Na kraju mise rektor katedrale mons. Mile Čančar zahvalio je svima zaduženima za uspješnu obnovu katedrale koja je doživjela velike zahvate vezano za postavljanje kripte u svetištu. Nakon toga ravnatelj Caritasa vlč. Luka Blažević i biskup Bogović su uručili povodom Nedjelje Caritasa novčane iznose od 2500 kn za 10 najpotrebitijih obitelji biskupije, Šimunovac, Bagarić i Majstorović iz Gračaca, Grdić iz Cetingrada, Pezelj, Tomljanović i Delić iz Gospića, Šaabanagić iz Ličkog Osika, Mandić iz Korenice i Turković iz Ogulina. Sredstva je uz biskupiju osigurala Hrvatska katolička misija iz Frauenfelda u Švicarskoj.
Glazbom je misu animirao župni zbor uz orguljsku pratnju vlč. Josipa Šimatovića.