Misa u čast poginulih pripadnika 143. dom.puk. HV-e

og misa za 143 brigadu(Ogulin, 13.11.2017.) - U ponedjeljak 13. studenog služena je sveta misa u čast poginulih pripadnika 143. domobranske pukovnije Hrvatske vojske koju je predslavio župnik Ogulina vlč. Josip Štefančić u suslavlju župnika župe bl. A. Stepinca fra Petra Grubišića i župnog vikara Herberta Berishe. Misa je služena na 26. obljetnicu od osnutka brigade koja je tijekom Domovinskog rata bila jamac opstojnosti i obrane Hrvatske na dijelu gdje je ona bila zbog najužeg teritorija i najugroženija. Na misi su nazočili brojni pripadnici brigade na čelu s ratnim zapovjednicima kao i predstavnici udruga proisteklih iz Domovinskog rata te gradonačelnik Ogulina Dalibor Domitrović i saborski zastupnik Tomislav Lipošćak.

FOTOGALERIJA: Saborsko - 26. godišnjica stradanja

saborsko spomen stradanja 1(Saborsko, 12.11.2017.) - Veliki broj Saborčana i prijatelja Saboskoga danas se okupilo na obilježavanje 26. obljetnice od pada Saborskoga. Svi su željeli biti dio kraćeg mimohoda između spomenika Ranjena golubica i župne crkve. Pred spomenikom položeno je cvijeće i zapaljene svijeće, prvo roditelji i obitelji poginulih branitelja, a nakon njih visoki predstavnici vlasti i oružanih snaga, te predstavnici škola iz Ogulina sa "šećerom na kraju", malim učenicima PŠ Saborsko. Među onima koji su htjeli odati svoju počast stradalnicima bilo je još dosta predstavnika civilnih udruga, te predstavnika poduzeća.

Created with Flickrset for Joomla.

Komemoracija i misa na 26. obljetnicu pada i progonstva Saborčana

saborsko komemoracija na 26 obljetnicu pada saborskog(Saborsko, 12.11.2017.) - U subotu 12. studenog u herojskom i patničkom mjestu i župi Saborskom obilježena je 26. obljetnica tragičnog događaja i pada ovog mjesta u neprijateljske ruke kada je agresorska JNA sa srbočetničkim snagama spalila ovo mjesto a one koji su ostali mučki pobila. Obilježavanje je počelo komemoracijom kod spomen obilježja, golubice i nastavljeno misom za sve žrtve Saborskog u župnoj crkvi sv. Ivana Nepomuka koju je predslavio domaći župnik dr. fra Draženko Tomić. Svečanost su uzveličali izaslanik predsjednika Vlade i ministar hrvatskih branitelja Tom Medved, izaslanik predsjednice republike general bojnik Mladen Markač, karlovački župan Damir Jelić te brojni gradonačelnici i načelnici susjednih gradova i općina kao i predstavnici braniteljskih udruga i školska mladež .

Continue Reading

Svetište Gospa od Čudesa u Oštarijama ugostili u radni posjet Hrvatski generalski zbor

ost hgz 1(Oštarije, 22.10.2017.) - Slavljenju nedjeljne svete mise u župi Oštarije pridružili su se članovi hrvatskoga generalskoga zbora na čelu sa svojim predsjednikom Pavom Miljavcem, generalom zbora. U procesiji prinosa darova general Josip Stojković prinosio je kruh, jer se ovaj tjedan spominjemo Dana zahvalnosti za kruh i plodove zemlje. Na kraju mise general zbora Pavao Miljavac darovan je ličkom kapom od članova DPD-a sv. Ivan Pavao II.

Prva obljetnica posvete župne crkve bl. A. Stepinca u Ogulinu

og prva obljetnica posvete crkve bl. a. stepinca(Ogulin 2.10.2017.) - U ponedjeljak 2. listopada svečano je obilježena prva obljetnica od posvete župne crkve bl. A. Stepinca u Ogulinu. Misno slavlje predslavio je provincijal Franjevaca trećoredaca glagoljaša mr. fra Ivica Martinović u suslavlju subraće franjevaca među kojima i mjesnog župnika fra Petra Grubišića, ogulinskog dekana i župnika Zagorja i Modruša dr. Željka Blagusa, župnika župe sv. Križa iz Ogulina Josipa Štefančića te svećenika Ogulinskog dekanata. Glazbom je misu liturgijski pratio župni zbor pod ravnanjem Sanija Francetića.

Sv. Mihovil proslavljen u Tržiću i Kamenici

kamenica b(Kamenica, 30.9.2017.) - U subotu 30. rujna u župi Kamenica u Ogulinskom dekanatu je svečano proslavljen blagdan nebeskog zaštitnika sv. Mihovila. Misu je u kapeli sv. Mihaela kod mjesnog groblja predvodio generalni vikar Mostarsko-duvanjske biskupije don Željko Majić u suslavlju domaćeg župnika mr. fra Ante Bekavca i deset svećenika Gospićko-senjske biskupije kao i članova Hercegovačke franjevačke provincije na čelu s gvardijanom zagrebačkog samostana fra Svetozarom Kraljevićem. Bogoslovi iz Dubrave misu su animirali glazbom, a za orguljama je bio Franko Markić.