Održan 11.festival duhovne glazbe Tonkafest

og tonkafest F(Ogulin, 28.5.2017.) - U nedjelju 28. svibnja održan je u Ogulinu jedanaesti po redu festival duhovne glazbe Tonkafest 2017. kome je po prvi puta jedan od pokrovitelja postala i Gospićko-senjske biskupija, a na njemu je nazočio i podijelio nagrade najuspješnijim glazbenicima gospićko-senjski biskup Zdenko Križić. Tonkafest kojeg organizira udruga Oda prijateljstvu iz Ogulina jedini je natjecateljski i humanitarni festival duhovne glazbe u Hrvatskoj čiji organizator i pokretač je skupina ljudi pod vodstvom prof. Hrvoja Magdića. Festival je održan u Školskoj sportskoj dvorani pred oko 400 gledatelja a nastupilo je 10 izvođača koji su se nadmetali za nagradu publike i žirija. Tonkafest je također jedini festival duhovne glazbe u Karlovačkoj županiji i Gospićko-senjskoj biskupiji, poznat po svom humanitarnom karakteru.

Biskup Križić o značaju molitve

og tonkafest A(Ogulin, 29.5.2017.) - Na 7. vazmenu nedjelju večernju misu u ogulinskoj župi sv. Križa predvodio gospićko – senjski biskup Zdenko Križić u suslavlju mjesnog župnika i dekana ogulinskog preč. Roberta Zubovića te više ostalih svećenika. Misu je glazbom animirao Zbor osnovne škole knez Trpimir iz Kaštel Gomilice pod vodstvom Darija Cuculića kao i više sudionika festivala duhovne glazbe Tonkafesta 2017.

Spasovo - patron župe Cerovnik

cerovnik(Cerovnik, 25.5.2017.) - U četvrtak 25. svibnja u župi Cerovnik u Ogulinskom dekanatu svečano je proslavljen blagdan nebeskog zaštitnika župe Uzašašće Gospodinovo. Misno slavlje u nazočnosti brojnih župljana i hodočasnika predslavio je župnik Brloga, Kompolja i Vratnika don Anđelko Kaćunko u suslavlju mjesnog župnika i upravitelja svetišta Gospe od Čudesa u Oštarijama popa Antuna Luketića, župnika i dekana ogulinskog preč. Roberta Zubovića i župnika župe bl. A. Stepinca iz Ogulina fra Petra Grubišića. Slavlje je započelo tradicionalnom procesijom od kapele Srca Marijina pa do župne crkve u kojoj su sa svojim stjegovima sudjelovali i članovi Dobrotvornog podupirajućeg društva Uzašašće Gospodinovo na čelu s predsjednikom Marijanom Gerovcem, kao i DPD Sv. Marko Križevčanin iz Skradnika u župi Oštarije.

Slavlje sv. Ivana u Saborskom

saborsko 3(Saborsko, 16.5.2017.) - Danas Saborsko slavi svoga zaštitnika – sv. Ivana Nepomuka. Već od 10 sati počeo se okupljati narod oko crkve. Lijepi sunčani dan. Prije mise sav se narod okupio pred spomenikom ubijenim Saborčanima 1991. nedaleko crkve. Vijence odnosno svijeće položili su župan Vučić, ministar branitelja Tomo Medved, general Markač, načelnik općine Saborsko, načelnici i gradonačelnici susjednih općina i gradova. Molitvu je predvodio župnik fra Draženko Tomić.

Jurjeva u Zagorju Ogulinskom

og zagorje(Zagorje Ogulinsko, 24.4.2017.) - U ponedjeljak 24. travnja svečano je u župi sv. Jurja u Zagorju Ogulinskom proslavljen blagdan nebeskog zaštitnika župe. Misu je predvodio župnik Tounja i Kamenice Skradničke fra Ante Bekavac u suslavlju mjesnog župnika dr. Željka Blagusa i drugih svećenika ogulinskog dekanata na čelu sa župnikom i dekanom ogulinskim preč. Robertom Zubovićem. Glazbom je misu animirao župni zbor uz orguljsku pratnju Franje Puškarića. Uz brojne domaće vjernike, misi su tradicionalno nazočili brojni hodočasnici iz župa Ogulinskog dekanata.

Novi broj Kolišća uoči Jurjeve

kolisce(Zagorje, 22.4.2017.) - Povodom blagdana nebeskog zaštitnika župe Zagorje kod Ogulina sv. Jurja, iz tiska je izišao novi 18. broj godišnjaka koji prati zbivanja na prostoru župe sv. Jurja u Zagorju Ogulinskom a kojeg zadnje četiri godine izdaje KUD Sv. Juraj. Ovo je prvi broj Kolišća kojeg uređuje nova urednica Anita Puškarić, donosi iscrpne informacije o životu župe kao i brojnih udruga u tri mjesna odbora, Zagorju, Desmericama i Ribarićima. Novo Kolišće ovim je brojem ušlo u punoljetnost a na naslovnici dominira Područna osnovna škola Zagorje od Prve osnovne škole Ogulin koja od skora treba nositi ime Bernarda Luketicha, pokojnog predsjednika Hrvatske bratske zajednice koji je podrijetlom iz Zagorja Ogulinskog.