Biskupijski Caritas pomaže poplavljenom Ogulinu

poplavljen ogulin(Ogulin, 19.9.2017.) - Protekle nedjelje najveća župa Gospićko-senjske biskupije sv. Križa u Ogulinu doživjela je katastrofalnu poplavu. Rijeka Dobra poplavila je u rekordnom roku sa subote na nedjelju preko 500 domaćinstava i gospodarskih objekata u sjevernom i istočnom dijelu grada Ogulinu pričinivši svojim žiteljima goleme štete i ljudsku patnju. U saniranje teške situacije uključile su se HGSS iz Ogulina, Gospića i Karlovca, Javna vatrogasna postrojba Ogulin kao i svi DVD-ovi Vatrogasne zajednice Ogulin, Gradsko društvo Crvenog križa Ogulin a kasnije i snage Ministarstva obrane Republike Hrvatske kao i brojni voplonteri i dragovoljci koji su punili vreće s pijeskom.

Biskup Križić predvodio svetkovinu patrona župe sv. Križa u Ogulinu

og krizeva(Ogulin, 14.9.2017.) - U četvrtak 14. rujna u Ogulinu je svečano proslavljen blagdan Uzvišenje sv. Križa, nebeski zaštitnik župe kao i Dan grada Ogulina. Veliku svetkovinu je predvodio gospićko-senjski biskup Zdenko Križić u suslavlju ogulinskog župnika Josipa Štefančića, generalnog vikara biskupije mr. Marinka Miličevića kao i brojnih svećenika među kojima i počasnog građanina Ogulina i umirovljenog svećenika Riječke nadbiskupije mons. Jurja Petrovića. Misi je prethodila veličanstvena procesija središtem grada u kojoj su sudjelovala brojna laička društva i udruge, Frankopanska garda, vatrogasci, lovci, predstavnici policije i vojske.

Preminula u Nizozemskoj č.s.Marija Viktoria Franjković, karmelićanka

Marija Viktoria FranjkovićU nedjelju 10. rujna 2017. preminula je č.s.Marija Viktoria Franjković u svojoj 74-oj godini. Pokojnica je rođena u Oštarijama, a redovničke obaveze su je dovele u Nizozemsku gdje je umrla. Tužnu vijest smo saznali od pokojničinog brata Stipe. Sahrana je bila u srijedu 13.10.2017. u gradu Sittardu, Nizozemska. U Oštarijama je za pokojnicu služena sveta misa uz nazočnost obitelji i prijatelja.

Pokoj vječni daraovao joj Gospodin.

marija viktoria franjković osmrtnica

Obilježena 26. obljetnica pogibije prvog hrvatskog redarstvenika Željka Brozovića

kamenica skradnicka molitva za policajca z. brozovica(Ogulin, 22.8.2017.) - U utorak 22. kolovoza obilježena je u Tržiću Tounjskom i Ogulinu 26. obljetnica od pogibije prvog hrvatskog redarstvenika na ogulinskom prostoru, Željka Brozovića. Uz molitvu na mjestu pogibije održan je maraton njegovih suboraca do Ogulina kao i misa u Hreljinu Ogulinskom.
Prije 26 godina, 22. kolovoza 1991. pripadnik Specijalne jedinice policije Grom Policijske uprave karlovačke Željko Brozović poginuo je u Tržiću Tounjskom prilikom pokušaja deblokade Slunja. U znak sjećanja na prvog poginulog hrvatskog redarstvenika Karlovačke županije, a ujedno i prvog poginulog pripadnika Specijalne jedinice policije Grom održana je komemoracija i molitva kod mjesta pogibije u Tržiću, zatim u Kamenici, Oštarijama a služena je misa u Željkovom rodnom mjestu Hreljinu Ogulinskom. Osim toga predstavnici Udruge SJP Grom istrčali su maraton, kao i članovi Bisciklističkog kluba Frankopan iz Ogulina od kojih su neki i članovi PHR.

Misa za stare i bolesne u svetištu Gospe od Čudesa

ostarije misa s bol pomazanejm(Oštarije, 20.8.2017.) - U svetištu Gospe od Čudesa u Oštarijama kod Ogulina tradicionalno je u prvoj nedjelji nakon Velike Gospe služena hodočasnička misa za bolesne, stare i nemoćne sa sakramentom bolesničkog pomazanja. Ovo marijansko svetište postaje sve poznatije kao utočište za potrebite, posebno one koji traže zbog svojih bolesti duhovnu utjehu.