Dan policije i Sv. Mihaela u Ogulinu

(Ogulin, 30.9.2011.Z.R.) - Blagdan svetih arhanđela Mihaela, Gabrijela i Rafaela svečano je proslavljen za obje ogulinske župe kod kapele sv. Mihovila u naselju Bošt u nazočnosti brojnih vjernika kao i pripadnika Policijske postaje Ogulin. Misu je predslavio franjevac trećoredac iz samostana na Ksaveru u Zagrebu fra Marko Medo u koncelebraciji s mjesnim župnikom župe bl. A. Stepinca i gvardijanom samostana fra Marijanom Jelušićem, župnikom i dekanom ogulinskim mons. mr. Tomislavom Rogićem te fra Vicom Blekićem iz ogulinskog samostana franjevaca trećoredaca. Propovjednik je poručio da su anđeli suradnici i sluge Božje u planu spasenja ljudi, poslani njima na služenje.

Mihael nas uči kako Bog štiti, no nažalost prođe puno vremena da Boga ne štujemo. A upravo je danas potrebno posebno uz Božju pomoć se zauzeti za istinu i razotkriti one koji lažu. To će se postići uz pomoć sv. Mihaela, predvodnika Božje vojske, a u korist hrvatskog naroda kome je više nego ikada potrebno zajedništvo, kao i uz pomoć sv. Gabrijela, navjestitelja Božjeg plana te sv. Rafaela, onoga koji vodi, prati i liječi. Na misi su uz broje župljane i hodočasnike nazočili zamjenik gradonačelnika Ogulina Vladimir Kubelka i načelnik Policijske postaje Željko Stipetić.