Majčin dan u Ogulinu u znaku proštenja djece Gospi Lomošćanskoj

Ponedjeljak, 12. 5. 2014.

Pred prepunom crkvom mladih, župnik i dekan ogulinski vlč. Robert Zubović ih je podsjetilo na blagdan čašćenja svih majki, Majčin dan koji je obilježen dan ranije kao i na blagdan BDM Fatimske koji se slavi sutra 13. svibnja kada se Majka Božja pred 97 godina 1917. godine ukazala troje pastira Luciji, Franji i Jacinti u mjestu Covadaira kod Fatime u Portugalu.
Iz župne crkve slijedila je duga povorka mladih ulicama Ogulina do Lomosta u nazočnosti svojih učiteljica, odgajateljica i ravnateljica te dekana Zubovića uz pjevanje marijanskih pjesama. Dolaskom do kipa Majke Božje mladi su ga darivali stručcima cvijeća i izmolili posvetnu molitvu Majci Božjoj. Nakon završnog blagoslova sudionici proslave kraće su se sadržali u dvorištu Doma DPD Sv. Rok iz Lomosta koji su za djecu osigurali okrjepu.