Biskup Jezerinac na proslavi 14. obljetnice Vojno-obavještajne bojne

og-biskup-jezerinac(Ogulin, 3.10.2014.) - U vojarni sv. Petar u Ogulinu bilo je vrlo svečano na proslavi 14. obljetnice Vojno-obavještajne bojne. Misu je predvodio vojni biskup Juraj Jezerinac a koncelebrirali su vojni kapelan o. Mirko Vukoja, župnik i dekan ogulinski preč. Robert Zubović i župnik župe bl. A. Stepinca fra Marko Medo. Misno slavlje u kapeli vojarne uzveličali su osim visokih časnika i vojnika i predstavnici mnogih ustanova iz grada Ogulina koji surađuju s postrojbom.

Danas kada su vremena nesigurna, kada vlada ekonomska kriza i ratovi, a čemu mnogo doprinose i mediji, mnogi djeluju izgubljeno i pitaju se ima li Boga? Samo je u Bogu mir i spasenje, istaknuo je biskup Jezerinac u što se osobno uvjerio tijekom Domovinskog rat kada se fascinirao vjerom hrvatskih branitelja među kojima brojnih teških invalida. Nisu gubili nadu u konačnu pobjedu, a snagu im je davao Krist. Zato je nepotrebna alternativa o važnosti duhovnih ili materijalnih dobara. Bogatstvo je jedino dobro ako služi čovjeku a loše ako je iz pohlepe. Nitko tko je služio Bogu nije bio prevaren za razliku od svjetovnih stvari, parafrazirao je biskup Ivana Mažuranića i naveo primjer jednog od osnivača Europske unije De Gasperija da nema budućnosti Europe bez Boga. Uoči skorih izbora slušajmo nutrinu srca svoga i izaberimo najmoralnije ljude, zaključio je biskup Jezerinac te pozvao pripadnike postrojbe da se u svom radu ravnaju prema osobnoj savjesti koja nas osuđuje prije bilo kojeg suda kao što se i ravnao blaženi A. Stepinac. Nakon mise pred središnjim križem zapaljena je svijeća za sve poginule pripadnike postrojbe koji su prinijeli život za Domovinu.
U nastavku je održana demonstracija brojnih segmenata postrojbe a zatim su podijeljene i zahvalnice.

Tags: pastoral, Ogulin, vojna kapelanija, biskup Juraj Jezerinac