Nogometaši darovali pola osvojene nagrade za župni Caritas

Utorak, 6. 1. 2015.

Cresani su u finalu porazili domaći ponajbolji sastav Plan B i zasluženo došli do naslova pobjednika i novčane nagrade od 10 tisuća kuna. Nakon što su dobili pehar za pobjednike kao i naslov najboljeg vratara i igrača, voditelj creske ekipe Tonči Zubović je ogulinskoj publici obznanio da polovicu novčane nagrade u visini 5 tisuća kuna daruju u korist Caritasa župe sv. Križa iz Ogulina. Spomenuta izjava naišla je na odličan odaziv ogulinske publike, znajući da kod nogometaša caruje osjećaj pomaganja bližnjima, kao i povjerenje u Caritas koji taj novac daruje najpotrebnijima. Uz pobjednike slikanju je nazočio i ogulinski župnik i dekan don Robert Zubović.

Ove godine održano je jubilarno 30. malonogometno prvenstvo Ogulina pod pokroviteljstvom Grada Ogulina i u suorganizaciji Športske zajednice grada Ogulina i po prvi puta tvrtke Dobar posao (Božidar Bulić i Dino Mihalić). U tri vikenda nadmetanja 20 ekipa iz Ogulina kao i nekoliko gostiju iz Zagreba, Cresa i Ogulinu okolnih mjesta uveseljavali su publiku u Gradskoj sportskoj dvorani svojim malonogometnim umijećem. Povijest ovog prvenstva je i dio velike povijesti ogulinskog sporta. Nakon što su početkom stoljeća naslove odnosili majstori iz Nacionalan pod sponzorstvom Starog grada i jedne godine iz Rijeke, ove godine pobjednici su s otoka Cresa, ekipa Cafe bar Merag.