Novi 16. broj Kolišća

Petak, 24. 4. 2015.

Glavna je urednica kao i svih dosadašnjih brojeva prof. Gordana Bertović, vjeroučiteljica i angažirana vjernica laikinja. Kolišće donosi iscrpne informacije o životu župe kao i brojnih udruga u tri mjesna odbora, Zagorju, Desmericama i Ribarićima. Novo Kolišće ima rekordnih 60 stranica a na naslovnici dominira panorama jednog od mjesnih odbora, Ribarića.
Nakon riječi urednice Gordane Bertović, Kolišće donosi poruku pape Franje Urbi et orbi za Uskrs 2015., te razmišljanja župnika i dekana ogulinskog preč. Roberta Zubovića o radosti evanđelja. Slijedi iscrpna kronika župe koju priređuje prof. Franjo Puškarić s težištem na više jubileja župe u protekloj godini.
Ravnatelj Prve osnovne škole Ogulin kojoj pripada područna osmogodišnja škola Zagorje Zvonko Ranogajec piše o značaju pisane riječi, dok brojne aktivnosti škole donosi voditeljica škole Dinka Mališ. Svoju poruku putem Kolišća uputio je Karlovački župan Ivan Vučić koji je i sam sumještanin župe iz naselja Ribarića. Ivica Vuković donosi iscrpan prikaz aktivnosti MO Zagorje, Ivica Francetić iz MO Desmerice a Ivica Paušić iz MO Ribarića. Zdravko Bertović bilježi aktivnosti KUD-a Sv. Juraj, Ivan Kolić DVD-a Zagorje, Vladimir Paušić NK Mladosti, Josip Puškarić LU Srnjak , Vlado Bertović LD Klek, VII. sekcije , Mladean mihaljevića u ime OTK Ogulina te Ivan Bertovića u ime HBZ-a, odsjek 2001 Frankopan. O aktivnostima Hrvatske bratske zajednice u Americi piše Franjo Bertović a Kolišće završava Kutkom za dušu.
Novi broj Kolišća predstavljen je u utorak 21. travnja u prostorijama KUD-a Sv. Juraj a predstavila ga je u nazočnosti karlovačkog župana Ivana Vučića, dogradonačelnika Ogulina Tone Radočaja i brojnih gostiju sama urednica Gordana Bertović.