Sjednica Vijeća HBK za život i obitelj

og bisk povjernici za past braka i obitelji(Ogulin, 3.92015.) - U četvrtak 3. rujna održana je u Ogulinu sjednica Vijeća HBK za život i obitelj pod predsjedanjem umirovljenog krčkog biskupa Valtera Župana na kojoj su sudjelovali predstavnici većine (nad)biskupijskih povjerenika kao i zamjenika generalnog tajnika HBK i ravnatelja Hrvatskog Caritasa mons. Fabijana Svaline, te voditelja Ureda HBK za život i obitelj dr. Petra Krešimira Hodžića. Povjerenici su analizirali 2. nacionalni susret katoličkih obitelji na Trsatu te donijeli plan idućeg ciklusa obiteljskog pastorala za razdoblje od 2016.-18. godine.

Povjerenici su se pojedinačno osvrnuli na Drugi nacionalni susret katoličkih obitelji na Trsatu održan prošlog proljeća. Povjerenici su prenijeli svoja iskustva glede kateheza kao i ostalih dijelova pripreme za taj susret. Ztaim su se donijeli planovi za naredno razdoblje obiteljskog pastorala od 2016. do 18. godine koji će biti u znaku tema „Očinstva i majčinstva-dva lica roditeljskog poslanja“. Zatim se dao osvrt na skori Osmi svjetski susret obitelji koji će se održati u Philadelphiji ove jeseni. Priprema se i pastoralno katehetski kolokvij za svećenike koji djeluju u obiteljskom pastoralu. Domaćin skupu bio je domaći župnik i dekan ogulinski preč. Robert Zubović.

Tags: pastoral obitelji, Vijeće za život i obitelj