Ogulinski liječnici proslavili blagdan svog zaštitnika sv. Luke evanđeliste

og sv luka i lijecnici(Ogulin, 18.10.2015.) - U nedjelju 18. listopada liječnici i medicinski djelatnici proslavili su u Ogulinu blagdan svog zaštitnika sv. Luke evanđeliste misnim slavljem i prigodnim druženjem u pastoralnoj dvorani župe sv. Križa. Misu je u župnoj crkvi sv. Križa predvodio župnik i dekan ogulinski vlč. Robert Zubović, a nazočilo joj je tridesetak liječnika i medicinskih djelatnika Opće bolnice Ogulin i Doma zdravlja Ogulin. Misu je liturgijskom glazbom animirao zbor mladih Glas ljubavi pod ravnanjem i uz orguljsku pratnju Karle Tripalo.

U svojoj propovijedi vlč. Zubović je osvijetlio lik sveca kojeg slavimo a koji je ujedno bio i liječnik. On nas i danas uči da liječnici i medicinsko osoblje služe drugima svojim životom i djelovanjem. Život liječnika je poziv na služenje i darivanje, na što nas uči i sam Isus Krist, istaknuo je vlč. Zubović. Nakon mise održano je druženje medicinskog osoblja na čelu s ravnateljicama Jadrankom Francetić i Zlatom Kurelac sa župnikom.

Tags: sveti Luka, liječnici