Jurjeva u Zagorju u znaku nagrađenih župljana

Subota, 23. 4. 2016.

Nakon što je podsjetio na životopis vojnog časnika i mučenika iz vremena cara Dioklecijana s početka 3. stoljeća, propovjednik je istaknuo da je on svojim životom obukavši se u Krista zaslužio vječnu slavu. On je jasno razlikovao dobro od zla, ugodno od neugodnog i nikada nije posustao u borbi protiv zla. Današnji mediji suprotni su od sv. Jurja jer su u vremenu štovanja tijela sv. L.B. Mandića nastojali obezvrijediti značaj štovanja ovome hrvatskom svecu. Nasljedujmo sv. Jurja u težnji da u svom životu svjedočimo suvremeno mučeništvo, zaključio je vlč. Šporčić.
Na kraju mise župnik dr. Željko Blagus je uručio priznanja župljanima koji su se iskazali nesebičnom župni vijećnik Ivan Puškarić, mežnarica Marica Puškarić i župni vijećnik Franjo Luketić Ćićin.