Vojni biskup Bogdan na misi za branitelje Ogulinskog kraja

Nedelja, 24. 7. 2016.

Središnju misu zahvalnicu predslavio je u Cerovniku u župnoj crkvi Uzašašća Isusova vojni biskup Jure Bogdan kojoj je prethodila molitva za sve poginule na mjestu obrane Pitomom Javoru. Uz prigodne riječi domaćina župnika Cerovnika popa Ante Luketića i biskupa Jure Bogdana svojim nazočnošću odana je počast svim poginulim braniteljima za koje su zapaljene svijeće. Biskup Bogdan je u svojoj homiliji istaknuo da je obrana svog doma i domovine obveza svakog od nas u duhu narodnog prava, a da su branitelji svima davali nadu i hrabrost u vremenu straha i ratnih stradanja. Danas ovdje vidim kod vas zauzetost da očuvate memoriju a bez povijesti nema svijesti, što je rekao još don Frane Bulić. Objektivno proučavajmo i zapisujmo povijest jer se iz povijesti razvija svijest. Čuvajmo memoriju jer ona formira svijest, istaknuo je biskup Bogdan. Zatim je ukazao na značaj molitve kao iskrenog dijaloga s Bogom. Prepustimo svakoj osobi vlastiti izbor molitve u kojoj treba biti ustrajan. Biskup je na kraju iznio svoje iskustvo kao vojnog biskupa da u našoj policiji i vojsci još ima molitvenog, kršćanskog i nacionalnog duha koji pokazuje da narod još živi od vjere. Misu je liturgijskim pjevanjem uzveličala Klapa Sv. Mihovila PU Splitsko-dalmatinske.
Misnom slavlju nazočili su tajnik Kabineta ministra branitelja Ivan Anton Žlimen, načelnik općine Josipdol Zlatko Mihaljević, gradonačelnik Ogulina Jure Turković i njegov zamjenik Tone Radočaj, načelnik Saborskog Marko Bičanić kao i brojni predstavnici braniteljskih udruga na čelu s generalom Markom Lukićem kao i povijesna postrojba Frankopanska garda. Misu je liturgijskom glazbom animirala Klapa Sv. Mihovila PU Splitsko-dalmatinske.

{jlex}flickr:72157670749565971{/jlex}