Dekanatski sastanak u Ogulinu

og dekanatski sastanak(Ogulin, 13.3.2017.) - U ponedjeljak 13. ožujka održan je u župnom stanu u Ogulinu dekanatski susret svećenika Ogulinskog dekanata pod vodstvom ogulinskog dekana i župnika župe sv. Križa iz Ogulina preč. Roberta Zubovića. Susretu je nazočilo svih 11 svećenika koji opslužuju 16 župa po broju vjernika najvećeg dekanata u Gospićko-senjskoj biskupiji.

Nakon molitve u župnoj crkvi i čitanja zapisnika s prethodnog sastanka, dekan Zubović je dao osvrt na susret dekana u Gospiću kao i kolokvij za svećenike. Dogovoreni su detalji oko korizmenog hodočašća u gospićku katedralu koji će se održati u subotu 25. Ožujka u 17 sati a prethodno će se pohoditi Perušić gdje će se održati pobožnost križnog puta. Od ove godine hodočaste po dva dekanata a ogulinskom će se pridružiti Senjski dekanat. Zatim se raspravljalo o tečaju za brak, hodočašću u Vukovar kao i poslovima oko pripreme novog broja lista ZOV koji prati zbivanja u Ogulinu i župama Ogulinskog dekanata. Raspravljalo se i o vjerskoj emisiji kao i rasporedu Uskršnjih ispovijedi.