Jurjeva u Zagorju Ogulinskom

og zagorje(Zagorje Ogulinsko, 24.4.2017.) - U ponedjeljak 24. travnja svečano je u župi sv. Jurja u Zagorju Ogulinskom proslavljen blagdan nebeskog zaštitnika župe. Misu je predvodio župnik Tounja i Kamenice Skradničke fra Ante Bekavac u suslavlju mjesnog župnika dr. Željka Blagusa i drugih svećenika ogulinskog dekanata na čelu sa župnikom i dekanom ogulinskim preč. Robertom Zubovićem. Glazbom je misu animirao župni zbor uz orguljsku pratnju Franje Puškarića. Uz brojne domaće vjernike, misi su tradicionalno nazočili brojni hodočasnici iz župa Ogulinskog dekanata.

Što nas veže s našim svecem zaštitnikom, po čemu je on uzor suvremenom čovjeku danas, zapitao se propovjednik fra Ante Bekavac, za razliku od onih koji su danas ostali pred gostionicama raspravljati uz alkohol o aktualnoj političkoj situaciji. Sv. Juraj se odupro zlu i nije se htio odreći Boga, za razliku od nekih danas koji se klanjaju lažnim bogovima od kojih postajemo izopačeni i skloni zlu. Sv. Juraj je znao da ga istina obvezuje do smrti i imao je hrabrosti suprotstaviti se zlu kojeg simbolizira zmaj kojeg danas vidimo kroz ratove, glad i banke koji proždiru ljude. Sv. Juraj je primjer vjerničke konzistencije koji od nas traži rezolutno „ili jesi ili nisi“ uz Boga. Put vjere je put poslušnosti Božjim razlozima, ne smijemo živjeti površno i dvolično. Vjera se vidi u načinu kako čovjek živi i ponaša se, budimo spremni činiti dobro i biti na tragu svetosti uz zagovor sv. Jurja, zaključio je propovjednik.

Tags: Sveti Juraj, Zagorje Ogulinsko