Biskup Križić o značaju molitve

og tonkafest A(Ogulin, 29.5.2017.) - Na 7. vazmenu nedjelju večernju misu u ogulinskoj župi sv. Križa predvodio gospićko – senjski biskup Zdenko Križić u suslavlju mjesnog župnika i dekana ogulinskog preč. Roberta Zubovića te više ostalih svećenika. Misu je glazbom animirao Zbor osnovne škole knez Trpimir iz Kaštel Gomilice pod vodstvom Darija Cuculića kao i više sudionika festivala duhovne glazbe Tonkafesta 2017.

Biskup je homiliju baziranu na nedjeljnim čitanjima usmjerio na isticanje značaja molitve u svakodnevnom životu vjernika. „Ne razilazite se bez snage Duha“, poručio je nakon uzašašća Isus učenicima i prenio jasnu poruku da je molitva snaga na putu vjere čovjeku. Neki se danas znaju žaliti na neuslišanost, trpljenje i šutnju nakon izrečenih molitvi s ciljem da dobijemo ono što tražimo. Mnogi vjernici često znaju pasti pred ovakvim napastima. No treba znati da molitva nije neuslišana ako odmah ne dobijemo ono što tražimo, jer Bog nam daje ono što nam je najpotrebnije, a mi za sebe znamo često tražiti ono što bi nam kasnije postalo kamen spoticanja. U našim očima ne možemo uvijek shvatiti božje postupanje. Bog također čeka na uslišanje naših molitvi da vidimo koliko je osoba ustrajna. Molitva mora biti iskrena, a to možemo shvatiti ako analiziramo pojedine zazive. Kada kažemo „Sveti se ime Tvoje, da li svojim postupcima radimo u tom duhu, da li Boga častimo ili ga psujemo. Nekima je Boga automat, mole se samo ako nešto žele. Zapreka uslišanju molitve je i nemijenjanje da bi nas Bog obdario trebamo mu se otvoriti. Čovjek samo moleći upoznaje Boga i njegove smjernice i s molitvom se nadilaze sve životne zamke“, zaključio je biskup u svojoj nadahnutoj homiliji.

og tonkafest B