Biskupijski Caritas pomaže poplavljenom Ogulinu

poplavljen ogulin(Ogulin, 19.9.2017.) - Protekle nedjelje najveća župa Gospićko-senjske biskupije sv. Križa u Ogulinu doživjela je katastrofalnu poplavu. Rijeka Dobra poplavila je u rekordnom roku sa subote na nedjelju preko 500 domaćinstava i gospodarskih objekata u sjevernom i istočnom dijelu grada Ogulinu pričinivši svojim žiteljima goleme štete i ljudsku patnju. U saniranje teške situacije uključile su se HGSS iz Ogulina, Gospića i Karlovca, Javna vatrogasna postrojba Ogulin kao i svi DVD-ovi Vatrogasne zajednice Ogulin, Gradsko društvo Crvenog križa Ogulin a kasnije i snage Ministarstva obrane Republike Hrvatske kao i brojni voplonteri i dragovoljci koji su punili vreće s pijeskom.

U pomoć poplavljenim stanovnicima Ogulina priključila se na inicijativu župnika župe sv. Križa Ogulin vlč. Josipa Štefančića i Gospićko-senjska biskupija, odnosno Caritas u pomoći u hrani, bilo za brojne pripadnike službi koje su cijele nedjelje i ponedjeljka pomagale stanovnicima, bilo samim poplavljenim stanovnicima. Kako bude nalagala situacija pomoć će se upućivati svima potrebitima, saznajemo od gospićko-senjskog biskupa Zdenka Križića.

Tags: Ogulin, poplava