Misa u čast poginulih pripadnika 143. dom.puk. HV-e

og misa za 143 brigadu(Ogulin, 13.11.2017.) - U ponedjeljak 13. studenog služena je sveta misa u čast poginulih pripadnika 143. domobranske pukovnije Hrvatske vojske koju je predslavio župnik Ogulina vlč. Josip Štefančić u suslavlju župnika župe bl. A. Stepinca fra Petra Grubišića i župnog vikara Herberta Berishe. Misa je služena na 26. obljetnicu od osnutka brigade koja je tijekom Domovinskog rata bila jamac opstojnosti i obrane Hrvatske na dijelu gdje je ona bila zbog najužeg teritorija i najugroženija. Na misi su nazočili brojni pripadnici brigade na čelu s ratnim zapovjednicima kao i predstavnici udruga proisteklih iz Domovinskog rata te gradonačelnik Ogulina Dalibor Domitrović i saborski zastupnik Tomislav Lipošćak.

Župnik Štefančić istaknuo je na početku da se misa prinosi za žrtve svih onih koji su stradali u obrani svog grada i domovine, dok je gradonačelnik Ogulina Dalibor Domitrović na kasnijem druženju u župnoj dvorani istaknuo da se poginulih branitelja sjećamo s radošću i ponosom. Saborski zastupnik Tomislav Lipošćak je poručio da su naši branitelji pisali povijest obranivši svoj ali i druge prostore pri čemu su imali 119 žrtava. Hrvatski vojnik bio je častan i pošten jer je branio svoje u oslobodilačkom obrambenom ratu.