Dekanatski sastanak u Kuterevu

DekanatskiOT Kuterevo(Kuterevo, 27.2.2017.) - U župnom domu u Kuterevu održan je u ponedjeljak 27. veljače radni sastanak svećenika Otočkoga dekanata. Nakon molitve Trećega časa svećenike je pozdravio dekan i otočki župnik mons. Tomislav Šporčić te je najavio dnevni red. Na početku, kako je uobičajeno, razmatranje je održao župnik domaćin vlč. Mario Vazgeč, koji je svojim razmišljanjem također nadomjestio izlaganje o određenoj temi koja se redovito obrađuje na sastancima Otočkoga dekanata. Budući da je to bio susret uoči početka Korizme, razmišljanje je bilo o Kristovu križu i u svjetlu njegova križa o našim ljudskim križevima, a na temelju Isusove poruke: "Hoće li tko za mnom, neka se odreče samoga sebe, neka danomice uzima križ svoj i neka ide za mnom!"

IspisE-mail

U molitvenoj osmini za jedinstvo kršćana

ot bogović4(Otočac, 22.1.2017.) - Središnju svetu misu u 11 sati, u župnoj crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu predvodio je i propovijedao mons.dr.Mile Bogović gospićko-senjski biskup u miru. "Nalazimo se u vremenu i tjednu molitve za jedinstvo kršćana. Isus je molio da ljudi jedni druge vole i treba vjerovati u istinu i ljubav. Danas u svijetu nema istine. Danas može ovako, a sutra drugačije. Postoji li neka istina za koju bi ste vi dali život? Moliti znači stupiti u vezu s Bogom. Vidimo da je to dobro i moramo moliti, inače će se umiješati razni političari i govoriti da treba biti na ovoj ili onoj platformi, a nema platforme nego one koje je Isus dao. Istinu uvijek moramo navještati u ljubavi. Ne vjeruje se u istinu koja je protiv ljubavi, niti u ljubav koja je protiv istine" - zaključio je biskup.

Biskup Mile Bogović na početku godine s vjernicima Otočca

Na svetkovinu Bogorodice Marije, Novu godinu i Dan mira 1. siječnja misno slavlje u u crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu, u 11 sati predvodio je gospićko-senjski biskup u miru mons.dr.Mile Bogović. U koncelebraciji je bio i don Jure Ladišić - svećenik u miru, pastoralni suradnik za slijepe i slabovidne. Poslužitelj oltara bio je sjemeništarac Kristijan Pajdaković.

ot nova godina(Otočac,1.1.2017.) - Važno je dragi vjernici da se mi ispravno postavimo u ovom vremenu prema onim događajima i zadacima koji stoje pred nama, a pogotovo prema ljudima, da mi budemo ono što trebamo biti. Pred svakim su zadaci i svatko računa s određenim mogućnostima. Glavno zvanje je u obitelji biti otac, majka, sin i kći to je ono najvažnije i ako ta zvanja i ti pozivi budu dobro ispunjeni u našim obiteljima , u našem društvu onda je siguran napredak društva svakoga pa i ovoga našega ovdje, ako tu zakažemo onda svakako zakazat će i cijelo društvo ne samo u ovoj godini nego u svako vrijeme - naglasio je biskup.

'Zlatna misa' mons. dr. Milana Šimunovića

milan simunvic zlatna misa(Kompolje, 26.12.2016.) - POVIJESTNO 'ZLATO' ZA PAMĆENJE - Ovogodišnja proslava zaštitnika naše župe, Sv. Stjepana prvomučenika, 26. prosinca imalo je "razinu povijesnog događaja", kako je istaknuo župnik don Anđelko u uvodnom pozdravu na početku slavlja "zlatne mise", tj. pedeset godina svećeništva našega 'Domaćeg' - mons. dr. Milana Šimunovića, rođenog Kompoljčanina, profesora teologije u miru, koji je i široj hrvatskoj javnosti poznat također kao znanstvenik, publicist i propovjednik.

Biskup Bogović predvodio božićnu misu u Otočcu

ot bozicna 2(Otočac, 25.12.2016.) - Proslava svetkovine Rođenja Isusova u crkvi Presvetog Trojstva okupila je veliko mnoštvo vjernika koje je pozdravio biskup Bogović kazavši kako su se sabrali da bi proslavili Božji dolazak čovjeku, najveću vrijednost koju može čovjek primiti. Svečano misno božićno slavlje predvodio je biskup u miru mons.dr.Mile Bogović u koncelebraciji generalnog vikara gospićko-senjske biskupije, dekana i otočkog župnika mons.mr.Tomislava Šporčića te don Jure Ladišića svećenika u miru - pastoralnog suradnika za slijepe i slabovidne. Misno slavlje uveličao je crkveni zbor pod ravnanjem s.Ljubomire Lešić a za orguljama bila je prof.Branka Bernardi.

"VRILO 2017" - godišnjak župa Otočkog dekanata

VRILO 2017(Otočac, prosinac 2016.) - Krajem godine, prije Božića iz tiska izišao je godišnjak župa Otočkog dekanata Vrilo. List uređuje, te je glavi urednik mons.mr.Tomislav Šporčić župnik i dekan otočki te generalni vikar Gospićko-senjske biskupije uz brojne suradnike. Mala skupina vjernika, entuzijasta, dragovoljaca, pokrenula je glasnik sa željom da bude "Vrilo" koje će međusobno povezivati župe, vjernike dekanata, oslikavati život duha i vjere u njima. Također, nakana je da se za "Vrilo" čuje i izvan Gacke doline, da i ostali upoznaju da tu postoji živa Crkva. Ove godine je iz tiska izašao 13. broj "Vrila".