U Otočcu započela duhovna obnova povodom blagdana Fabijanova

(ot devetnicaOtočac, 14.1.2019.) - Započela je duhovna obnova povodom predstojećeg blagdana svetog Fabijana i Sebastijana suzaštitnika župe Otočac i zaštitnika Gacke doline. Svečanu svetu misu u 18,00 sati predvodio je vlč.Ivica Miškulin župnik iz Ličkog Lešća i Prozora, u suslavlju s don Anđelkom Kaćunkom župnikom iz Kompolja, Brloga i privremenim upraviteljem župe Švica, don Jurom Ladišićem svećenikom u miru, te mons.Tomislavom Šporčićem župnikom i dekanom otočkim. Pjevanje je animirao crkveni zbor iz Lešća, a za orguljama bila je s.Ljubomira Lešić.

Novi broj Vrila godišnjaka Otočkog dekanata

ot vriloKrajem godine, prije Božića iz tiska izišao je godišnjak župa Otočkog dekanata "Vrilo". List uređuje, te je glavi urednik mons.mr.Tomislav Šporčić dekan i župnik otočki uz brojne suradnike. Mala skupina vjernika, entuzijasta, dragovoljaca, pokrenula je glasnik sa željom da bude "Vrilo" koje će međusobno povezivati župe, vjernike dekanata, oslikavati život duha i vjere u njima. Također, nakana je da se za "Vrilo" čuje i izvan Gacke doline, da i ostali upoznaju da tu postoji živa Crkva. Ove godine je iz tiska izašao 15. broj "Vrila".

Continue Reading

U župi Jezerane završena obnova župne crkve

jezerane crkva nakon obnove pogled na cijelo mjesto(Jezerane, 2.12.2018.) - U nedjelju 2. prosinca na 1. nedjelju Došašća gospićko-senjski biskup Zdenko Križić predvodio je misno slavlje u župi Jezerane u kojoj je blagoslovio obnovljenu župnu crkvu sv. Jurja mučenika. Koncelebrirali su mjesni župnik Juro Marčinković, tajnik i kancelar biskupije vlč. Mišel Grgurić i umirovljeni svećenik biskupije Jure Ladišić, dok je glazbom misu animirao župni zbor župe Uznesenja BDM iz Brinja pod vodstvom Nikole Blažanina i uz orguljsku pratnju Josipe Škrtić. Uz brojne domaće vjernike i Jezerančane iz ostalih dijelova Hrvatske, misi je nazočio i načelnik općine Brinje Zlatko Fumić. Župnik Marčinković na početku je izrazio zadovoljstvo da se ostvarila želja brojnih generacija župljana Jezerana da se na crkvi koja je vapila za obnovom i koja je nekada bila i spaljena, obnovi toranj. To se i ostvarilo uz pomoć brojnih dobrih ljudi i sponzora te se učinio ono što su generacije župljana od vremena Drugog svjetskog rata sanjale.

Biskup Križić na duhovnoj obnovi u Švici

svica duh obnova(Švica, 8.11.2018.) - IKA - Gospićko-senjski biskup Zdenko Križić pridružio se u četvrtak 8. studenoga molitvi župne zajednice u Švici, kod Otočca, za duhovna zvanja i ozdravljenje župnika vlč. Mile Rajkovića te je potom predvodio misno slavlje. Naime, nakon što je vlč. Rajković hitno morao otići u bolnicu, župna zajednica u Švici prihvatila je poticaj mons. dr. Milana Šimunovića da se svaki dan, od 5. do 9. studenoga, okuplja na molitvu u tjednu predviđene župnikove operacije srca. Mons. Šimunović načinio je jednotjedni program, koji je, kako su sami vjernici doživjeli, prerastao u duhovnu obnovu te župe. Katehetsko-molitveni susret sastojao se od tri dijela – kateheze na temelju enciklike sv. Ivana Pavla II. “Spasonosno trpljenje”, molitve u kojoj je sudjelovalo više predvoditelja, te mise.

Bdijenje uoči Velike Gospe na Krasnu

krasnoVG(Krasno, 14.8.2018.) - Proslava svetkovine Uznesenja Marijina ili Velike Gospe započela je sinoć 14.kolovoza pokorničkim bogoslužjem u 18,00 sati, a poslije je bila prigoda za ispovijed gdje je ispovijedalo više svećenika. U svetištu Majke Božje od Krasna, središnjem marijanskom svetištu Gospićko-senjske biskupije, Križni put predvodio je vlč. Ivica Miškulin,župnik u Ličkom Lešću a aktivo sudjelovanje u čitanjima imali su vjernici iz Lešća i Prozora. Nakon završenog križnog puta uslijedila je svečana procesija u kojoj je išao na prvom mjestu križ,djeca i muški svijet, kip Majke Božje Krasnarske nosile su četiri djevojke u narodnim nošnjama. Koncelebriranu misu uočnicu u 20,00 sati predvodio je fra.o Ilija Mikulić župnik u Siveriću ( bivši župnik u Čavoglavama) uz desetak svećenika iz biskupije.

Pretraživanje stranice