Biskup Mile predvodio Cvjetnicu u Otočcu

ot cvjetnica 1(otočac, 9.4.2017.) - Danas na nedjelju Muke Gospodnje - Cvjetnicu, 9.travnja,središnje euharistijsko slavlje u župnoj crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu bilo je u 11 sati, a predvoditelj je bio mons.dr.Mile Bogović - gospićko-senjski biskup u miru.
Prije mise bio je ispred crkve kod velikog križa blagoslov maslinovih grančica, a koje je blagoslovio mons. dr.Mile Bogović - biskup u miru s čime i počima današnje bogoslužje.

Nakon blagoslova grančica krenula je procesiji oko parka i središtem grada do ulaza na glavna vrata u župnu crkvu, a crkveni zbor pjevao himan Kristu Kralju Pjesma za ophod na Nedjelju Muke Gospodnje - Slava čast i hvala ti, Spasitelju kralju Kriste, kom hosana klicahu mala usta djece čiste...

Korizmeni susret svećenika Otočkoga dekanata

Dekanatski BrinjeGLAVNE TEME: PASTORAL OBITELJI I PREDUSKRSNA ISPOVIJED

U župnom domu u Brinju održan je 27. ožujka radni susret svećenika Otočkoga dekanata, koji je zapravo anticipacija travanjskog sastanka zbog preduskrsnih aktivnosti početkom toga mjeseca. Predsjedatelj mons. Tomislav Šporčić, dekan i otočki župnik, pozdravio je domaćina župnika Peju Ivkića i zahvalio mu za organizaciju susreta. Nakon što su svećenici izmolili Treći čas iz Časoslova, vlč. Ivkić održao je kratak duhovni nagovor o pokori – općenito u kršćanskom životu i posebno pod vidom njezina očitovanja u svećeničkoj duhovnosti, poglavito u Korizmi.

Dekanatski sastanak u Kuterevu

DekanatskiOT Kuterevo(Kuterevo, 27.2.2017.) - U župnom domu u Kuterevu održan je u ponedjeljak 27. veljače radni sastanak svećenika Otočkoga dekanata. Nakon molitve Trećega časa svećenike je pozdravio dekan i otočki župnik mons. Tomislav Šporčić te je najavio dnevni red. Na početku, kako je uobičajeno, razmatranje je održao župnik domaćin vlč. Mario Vazgeč, koji je svojim razmišljanjem također nadomjestio izlaganje o određenoj temi koja se redovito obrađuje na sastancima Otočkoga dekanata. Budući da je to bio susret uoči početka Korizme, razmišljanje je bilo o Kristovu križu i u svjetlu njegova križa o našim ljudskim križevima, a na temelju Isusove poruke: "Hoće li tko za mnom, neka se odreče samoga sebe, neka danomice uzima križ svoj i neka ide za mnom!"

Continue Reading

U molitvenoj osmini za jedinstvo kršćana

ot bogović4(Otočac, 22.1.2017.) - Središnju svetu misu u 11 sati, u župnoj crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu predvodio je i propovijedao mons.dr.Mile Bogović gospićko-senjski biskup u miru. "Nalazimo se u vremenu i tjednu molitve za jedinstvo kršćana. Isus je molio da ljudi jedni druge vole i treba vjerovati u istinu i ljubav. Danas u svijetu nema istine. Danas može ovako, a sutra drugačije. Postoji li neka istina za koju bi ste vi dali život? Moliti znači stupiti u vezu s Bogom. Vidimo da je to dobro i moramo moliti, inače će se umiješati razni političari i govoriti da treba biti na ovoj ili onoj platformi, a nema platforme nego one koje je Isus dao. Istinu uvijek moramo navještati u ljubavi. Ne vjeruje se u istinu koja je protiv ljubavi, niti u ljubav koja je protiv istine" - zaključio je biskup.

Biskup Mile Bogović na početku godine s vjernicima Otočca

Na svetkovinu Bogorodice Marije, Novu godinu i Dan mira 1. siječnja misno slavlje u u crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu, u 11 sati predvodio je gospićko-senjski biskup u miru mons.dr.Mile Bogović. U koncelebraciji je bio i don Jure Ladišić - svećenik u miru, pastoralni suradnik za slijepe i slabovidne. Poslužitelj oltara bio je sjemeništarac Kristijan Pajdaković.

ot nova godina(Otočac,1.1.2017.) - Važno je dragi vjernici da se mi ispravno postavimo u ovom vremenu prema onim događajima i zadacima koji stoje pred nama, a pogotovo prema ljudima, da mi budemo ono što trebamo biti. Pred svakim su zadaci i svatko računa s određenim mogućnostima. Glavno zvanje je u obitelji biti otac, majka, sin i kći to je ono najvažnije i ako ta zvanja i ti pozivi budu dobro ispunjeni u našim obiteljima , u našem društvu onda je siguran napredak društva svakoga pa i ovoga našega ovdje, ako tu zakažemo onda svakako zakazat će i cijelo društvo ne samo u ovoj godini nego u svako vrijeme - naglasio je biskup.

'Zlatna misa' mons. dr. Milana Šimunovića

milan simunvic zlatna misa(Kompolje, 26.12.2016.) - POVIJESTNO 'ZLATO' ZA PAMĆENJE - Ovogodišnja proslava zaštitnika naše župe, Sv. Stjepana prvomučenika, 26. prosinca imalo je "razinu povijesnog događaja", kako je istaknuo župnik don Anđelko u uvodnom pozdravu na početku slavlja "zlatne mise", tj. pedeset godina svećeništva našega 'Domaćeg' - mons. dr. Milana Šimunovića, rođenog Kompoljčanina, profesora teologije u miru, koji je i široj hrvatskoj javnosti poznat također kao znanstvenik, publicist i propovjednik.