Slavlje Križeve - patrona župe Prozor

prozor krizevaBlagdan Uzvišenja svetog Križa istoimena župa u Prozoru iz otočkog dekanata proslavila je svog nebeskog zaštitnika. Bilo je lijepo i svečano, a na svetu misu u 11,00 sati odazvalo se poprilično vjernika i štovateljima ove svetkovine.
Euharistijsko slavlje predvodio je i propovijedao vlč.Ivica Miškulin župnik u Ličkom Lešću i upravitelj župe Prozor.

Nadbiskup Devčić predvodio blagdan Male Gospe na Krasnu

krasno(Krasno, 8.9.2017.) - Blagdan Rođenja BDM – Mala Gospa svečano je proslavljena u petak 8. rujna u biskupijskom svetištu Gospe Krasnarske.
U 11 sati svečanu misu predvodio je domaći sin, riječki nadbiskup Ivan Devčić u koncelebraciji s novim upraviteljem svetišta preč. Stipom Zebom i svećenicima iz Biskupije.

"Oči u oči" nakon 40 godina

ot predsjednica 1(Otočac, 5.9.2017.) - U službenom posjetu Gradu Otočcu, a u sklopu svog privremeno preseljenog Ureda u Ličko-senjsku županiju Predsjednica RH Kolinda Gragar Kitarović sastala se kod Spomenika hrvatskim braniteljima sa sadašnjim generalnim vikarom biskupije, otočkim dekanom i župnikom mons. mr. Tomislav Šporčićem koji je prije 41 godinu pričestio u crkvi sv. Mihovila na Jelenju između ostalih i plavokosu djevojčicu, buduću hrvatsku predsjednicu.

Continue Reading

Duhovne vježbe za svećenike na Krasnom

KRASNO - Od ponedjeljka, 28. do četvrtka 31. kolovoza na Svetištu Majke Božje Krasnarske održane su duhovne vježbe za svećenike Gospićko-senjske biskupije i Riječke nadbiskupije. To je jedan od godišnjih turnusa koji se održavaju za svećenike spomenutih (nad)biskupija. Prvi je turnus bio na Plitvicama (Mukinje) u veljači o. g. a treći će biti idućeg tjedna u Lovranu, od 4. do 7. rujna 2017. Stalinih sudionika bilo je 25 svećenika.

Obilježena 26. godišnjica pogibije 4 policajca u Žutoj Lokvi

(Žuta Lokva, 24.8.2017.) - U organizaciji Ministarstva unutarnjih poslova, Policijske uprave ličko-senjske i Općine Brinje, danas je u mjestu Žuta Lokva svečano obilježena 26. godišnjica pogibije četvorice policijskih službenika Policijske uprave ličko-senjske, Policijske postaje Otočac, Policijske ispostave Brinje.
Uz preživjelog kolegu Darka Murata i njegovu obitelj, obitelji poginulih policajaca, obilježavanju 26. godišnjice prisustvovao je i zamjenik glavnog ravnatelja policije Zvonimir Vnučec i načelnik Policijske uprave ličko-senjske Ante Podnar sa suradnicima, izaslanik Ministarstva hrvatskih branitelja i župan Ličko-senjske županije Darko Milinović sa suradnicima, načelnik Općine Brinje Zlatko Fumić,predstavnici općinskih i gradskih vlasti, predstavnici udruga, te mještani, koji su na spomen obilježje položili vijence i zapalili svijeće.

Continue Reading

Kompoljčani proslavili "Letnju Stipanju"

(Kompolje, 19.8.2017.) - Svečanim euharistijskim slavljem u temeljito obnovljenoj župnoj crkvi Sv. Stjepana Prvomučenika u subotu 19. kolovoza zaključeno je višednevno obilježavanje 210. obljetnice osnutka župe Kompolje. Koncelebriranu misu predvodio je umirovljeni gospićko-senjski biskup dr. Mile Bogović u zajedništvu s umirovljenim porečkim i pulskim biskupom Ivanom Milovanom, a suslavitelji su bili mons. mr. Tomislav Šporčić, župnik i dekan otočki, dr. Matija Berljak, prof. na zagrebačkom KBF-u, dr. Antun Tamarut, prof. na zagrebačkom KBF-u, mons. Milan Šimunović, umirovljeni prof. teologije, mons. Nikola Radić (Malinska na Krku), preč. Mirko Totović, prebendar zagrebački, vlč. Tihomir Vulin, župnik Vira, vlč. Mile Rajković, župnik Švice, don Jure Ladišić, duhovnik slijepih i slabovidnih u Otočcu, te kompoljski župnik don Anđelko Kaćunko.