Blagdan Otočca

Subota, 21. 5. 2005.

Misno slavlje predvodio je u župnoj crkvi Presvetog Trojstva župnik i dekan senjski preč. Mile čančar koji je u propovijedi prenio poruke o potrebi svjedočenja vjere, posebno od strane laika. Nakon mise u župnoj dvorani župnik i gen. vikar Gospićko-senjske biskupije mons. Tomislav Šporčić priredio je prijam za brojne predstavnike gradskih struktura te predstavnike ustanova s područja kulture, gospodarstva, prosvjete i zdravstva. Tom prilikom im je ukazao da uoči blagdana grada i župe osvijeste i postignu što veći stupanj duhovnog zajedništva, kao i da što bolje shvate značaj župne zajednice na razini crkve. «Župa je mjesto gdje se živi cjelokupni crkveni i kršćanski život a u njoj se održava ono što se zbiva u Crkvi na široj razini. A što crkva znači za svekoliko čovječanstvo posebno smo mogli vidjeti za nedavne smrti blagopokojnog Ivana Pavla II kao i kod izbora Benedikta XVI.  U svojoj nastupnoj propovijedi novi papa naglašava kako Krist kao dobri pastir traži izgubljene ovce. On traži čovjeka koji je izgubljen u pustinji današnjeg života pogotovo u pustinji raznih siromaštva, gladi, žeđi, napuštenosti, osamljenosti, razorenih ljubavi, pogotovo kada bogatstva zemlje više nisu u službi izgradnje vrta božjeg, poručio je između ostalog mons. Šporčić okupljenim uzvanicima glavne poruke novog pape. Ispred gradskog poglavarstva pozdrav župniku je prenio dogradonačelnik grada Otočca Mario Barković a ispred kulturnih ustanova prof. Vesna Gomerčić.

Zvonko Ranogajec