POLJICA: Proslava Bezgrešne

(Poljica, 8. 12. 2009. - I. B.) Na svetkovinu Bezgrešnog začeća BDM 8. prosinca u istoimenoj crkvi u Poljicima u Otočcu slavi se patron crkve. Misno slavlje predvodio je mons. mr. Tomislav šporčić, generalni vikar Gospićko-senjske biskupije i otočki župnik uz suslavitelja don Juru Ladišića, dušobrižnika za slijepe i slabovidne. Pučko pjevanje predvodila je s.Judita. Crkva Bezgrešnog začeća BDM na Poljicima ovog ljeta temeljito je obnoveljena iznutra i izvana, postavljena elektrifikacija, razglas, oličeni zidovi, postavljeni lusteri, izmjenjena stolarija, izmjenjen novi krov te nova fasada crkve.

Pobožna tvrdnja da je Marija bezgrešno začeta, odnosno oslobođenja ljage istočnog grijeha prilikom začeća od svojih blagočestivih roditelja preblažene majke Ane i oca Jaokima, javlja se već u 13. stoljeću. BDM očuvana od svake mrlje istočnoga grijeha od trenutka svoga začeća. Također, Marija nije bila lišena milosti posvetne, već je bila puna milosti dobivenih od Boga i živjela je život posve bez grijeha. Marija je uzor ali i zagovornost. Današnja najveća kriza je kriza braka i obitelji - zaključio je mons.šporčić.