OTOČAC: Svetkovina Marije Bogorodice

(Otočac, 1. 1. 2010. - I. B.) Na početku građanske godine i blagdan Marije Bogorodice, svečanu misu u župnoj crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu predvodio je otočki župnik i generalni vikar Gospićko-senjske biskupije mons. mr. Tomislav Šporčić u koncelebraciji don Jure Ladišića, dušobrižnika za slijepe i slabovidne, a poslužitelj oltara bio je Josip Šimatović bogoslov iz Otočca.
Na osminu Božića i početak nove građanske godine Crkva nam stavlja pred oči najveću Marijinu odliku njezino Bogo-majčinstvo. Po njoj ulazimo u temeljnu tajnu Marijina života jer je ona osjenjena Duhom Svetim postala Bogorodica, Majka Božja. Marija nije nikakva božica, već ljudsko stvorenje. Bog je taj koji stvara uvijek novo. Kad nakon svađe, zatajenja i neuspjeha zaživi novo, smijemo zaboraviti staro, jer smo stupili u novo. Novo ima svoj vlastiti sjaj. U tome se i krije nada da se ponašamo na novi način. Nađimo nove riječi, geste, reakcije i putove tim se nadamo i novom početku, pozvao je mons. Šporčić. Liturgijsko slavlje uveličao je mješoviti crkveni zbor predvođen prof. Brankom Bernardi za orguljama.