Župljani Švice proslavili svoj dan župe i blagoslov oltarne slike

Utorak, 24. 6. 2014.

Prije sv. Mise blagoslovljena je novoizrađena slika "Krštenje Isusovo na rijeci Jordanu". Sliku je izradio Hrvatski restauratorski zavod u Zagrebu, a posredstvom akadskog umjetnika Slobodana Radića. On se također pobrinuo za obnovu dviju slika iz crkve Majke Božje u Poljicima 2013. Ali također i više slika u crkvi Sv. Ilije u Sincu. Zaista veliku zahvalnost ove župe dužne su g. Radiću i njegovim suradnicima na ovako značajnom djelu.

Pod misom bilo je i krštenje djeteta Ivan Kostelac. Pjevanje su predvodile domaće župljanke udružene sa svima u crkvi. Bilo je jednostavno ali vrlo lijepo i skladno. Osim vlč.Josipa Šimatovića na misi su bili svećenici, vlč. Mile Rajković, mons.mr. Tomislav Šporčić, don Jure Ladišić, vlč.Nikola Komušanac. Neki svećenici bili su u župi Lipice gdje se također jučer proslavljao Sv. Ivan Krstitelj.

s3s2