U molitvenoj osmini za jedinstvo kršćana

ot bogović4(Otočac, 22.1.2017.) - Središnju svetu misu u 11 sati, u župnoj crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu predvodio je i propovijedao mons.dr.Mile Bogović gospićko-senjski biskup u miru. "Nalazimo se u vremenu i tjednu molitve za jedinstvo kršćana. Isus je molio da ljudi jedni druge vole i treba vjerovati u istinu i ljubav. Danas u svijetu nema istine. Danas može ovako, a sutra drugačije. Postoji li neka istina za koju bi ste vi dali život? Moliti znači stupiti u vezu s Bogom. Vidimo da je to dobro i moramo moliti, inače će se umiješati razni političari i govoriti da treba biti na ovoj ili onoj platformi, a nema platforme nego one koje je Isus dao. Istinu uvijek moramo navještati u ljubavi. Ne vjeruje se u istinu koja je protiv ljubavi, niti u ljubav koja je protiv istine" - zaključio je biskup.

Biskup Bogović u svojoj homiliji kazao je kako je Isus imao velike zadatke s apostolima za odraditi. Isus je odabrao 12 apostola koji će ući u specijalnu školu. Danas je uzeo Petra, Andriju, Ivana i Jakova oni su krenuli za njim. To su ljudi na koje se Isus uvijek moga osloniti, i poslije će Isus dopuniti sa 12 , neće iskakati s 15, pa 30, pa 50, pa 100 . Isus je s tom 12-toricom apostola bio dan i noć, oni su se međusobno upoznavali tko ima kakvu sklonost, tko ima kakve osobine, sve su oni to međusobno jedni za druge znali. To je ta grupa s kojim je zagarantiran uspjeh, nitko nije uspio ako nije išao na ovaj način oko sebe stvoriti grupu ljudi koja međusobno sebe poznaje i za sebe će sve učiniti. Ta apostolska škola trajala je 3 godine i tako je nastala jedna jezgra koja će biti nosilac svake akcije unutar crkve, i možemo reći da nema uspjeha u nijednoj vjeri tako je i danas mi u crkvi imamo pastoralno vijeće. Narod je kao vjetar - ako nema stabilnosti treba uvijek iz ove jezgre dolaziti to vodstvo i ta prisutnost, ali trebalo je i narod upoznati sa novom naukom koju je Isus donio, i On je to učinio i tek tada kada je imao formiranu jednu jezgru da je i narod bio upućen onda može se reći da je Isus ispunio svoj osobni zadatak i onda predao se u ruke onih koji će ga ubiti - naglasio je biskup.

Euharistijsko slavlje animirao je crkveni zbor predvođen s.Ljubomirom Lešić a za orguljama bila je prof.Branka Bernardi.

Tags: Otočac, molitva za jedinstvo kršćana, ekumenizam

IspisE-mail