Božićni Svjetionik

Subota, 29. 12. 2007.

Branka šolić bilježi najznačajnija događanja u župi Senj, u okviru čega Milena Rogić predstavlja znanstveni skup održan u Senju povodom 200. obljetnice senjskog sjemeništa. Svjetionik bilježi i hodočašće Senjana u đakovo, Osijek, Aljmaš i Vukovar. Ivan Prpić bilježi značajan događaj za Senj, 17. listopada kada su Senj posjetili članovi HBK iz održali svečanu misu u katedrali Uznesenja Marijina. Prpić piše i o 165. obljetnici Gradske glazbe Senj a Branko Mudrovčić o 75 godina DVD-a Senj. Slijedi i niz vijesti iz drugih župa Senjskog dekanata u senjskom zaleđu. Tako se bilježi članak Blaženke Ljubović o župi Krivi Put kao i Zlatka Tomljanovića o izgradnji Sportskog centra „Damir Tomljanović –Gavran“ u Krivom Putu. Ovaj broj svjetionika kao poseban dar svojim župljanima daje foto prilog o boravku članova HBK u Senju 17. listopada.