Proslava Gospe Snježne u Krivom Putu

Utorak, 5. 8. 2014.

Misno slavlje predslavio je don Zvonimir Badurina Dudić, propovjednik i svećenik Krčke biskupije u koncelebraciji župnika Senja i Krivog Puta dr. Richarda Pavlića, senjskog dekana i župnika sv. Jurja vlč. Silvija Milina, župnika Krasnog i Kutereva Šime Božića i župnog vikara u Senju Šime Božića. Misu je tradicionalno uzveličao katedralni zbor iz Senja pod vodstvom i uz orguljsku pratnju Ivana Prpića Špike. I ove godine veći broj Senjana je hodočastio u Krivi Put.

Danas smo okupljeni od Trsata, Aljmaša pa do Veprica, Konđila i Krivog Puta oko Božjeg oltara da rasvijetlimo obzorje naše domovine. Nakon što je oluja donijela život molimo se za mir onoj koju zovemo Kraljicom mira. Kao dionici duhovne borbe, Mariju baštinimo kao biće dobroga srca i bezgrješne vjernosti. Duhovno mora biti od dobroga duha jer je i đavao duh. Sotona je bio svjetlonoša koji je posao stjegonoša borbe protiv čovjeka. On je otac laži, a danas su i njegovi mediji. Bez sotone se ne može zamisliti uništavanje čovjeka i borba protiv Boga i Crkve. Zato smo pozvani stalno širiti dobro, svjetlost i plodove evanđelja, a u isto vrijeme Bog nam daje dobre vijesti u liku svetaca, primjera utjelovljene riječi Božje. Opredjeljenje za Mariju mora biti u znaku vjernosti svjetlu, a ne tami. Bolji postajemo preobraženjem, molitvom i postom, a najteži je post od vlastitog „ja". Propovjednik je zaključio obraćanje citirajući velikog književnika Nikolu Šopa riječima da Hrvatska nije samo gdje su kamen i voda, veće tamo gdje su riječi koje smo naučili od majke.
Misi je prethodila procesija s likom Gospe Snježne oko crkve.

krivi put gospa snjezna