Predstavljanje izložbe i kataloga tiskovina o Gospićko-senjskoj biskupiji 2000. - 2015.

senj zbornik 41Senjsko muzejsko društvo imaju čast pozvati vas na predstavljanje SENJSKOG ZBORNIKA 41 i otvaranje izložbe o Gospićko-senjskoj biskupiji 2000.-2015. koje će se održati u petak 5. veljače 2016. godine u svečanoj dvorani Pučkog otvorenog učilišta M. C. Nehajeva u Senju s početkom u 18,00 sati. Radujemo se Vašem dolasku!

POSVETA: Senjski zbornik sv. 41 posvećujemo mons. dr. Mili Bogoviću, svećeniku, crkvenom povjesničaru, znanstveniku i prvom Gospićko-senjskom biskupu, u prigodi njegovih visokih jubileja: sedamdeset i pet godina života, pedeset godina svećeništva i petnaest godina biskupske službe.
Znanstvena suradnja mons. Bogovića s Gradskim muzejom Senj, Senjskim muzejskim društvom i uredništvom Senjskog zbornika započela je samim njegovim dolaskom u Senj, u svećeničku službu, davne 1964. godine. Suradnju nisu omele ni obveze profesorske službe na Teologiji u Rijeci, kao ni obveze biskupske službe. Dapače, iste su suradnju ojačale i pomogle u što boljem znanstvenom istraživanju i predstavljanju crkvene povijesti kao i glagoljske kulture grada Senja.
Ovim se zahvaljujemo mons. Bogoviću na trudu i energiji koju je uložio u znanstvenom istraživanju i predstavljanju crkvene povijesti i glagoljske kulture grada Senja.

Program se sastoji:

1. Uvodni dio
  2. Video-prezentacija: Senj - simbol crkvenosti i kulture, priredio gospodin Ante Španić
  3. Predstavljanje SENJSKOG ZBORNIKA 41
  4. Predstavljanje izložbe i kataloga tiskovina o Gospićko-senjskoj biskupiji 2000. - 2015.

PREDSTAVLJANJE SENJSKOG ZBORNIKA 41/2014.

- Priopćenje glavnog urednika dr. sc. Miroslava Glavičića

- Priopćenje tehničkog urednika Darka Nekića, prof.

- Priopćenja predstavljača:

dr. sc. Željko Holjevac, Filozofski fakultet, Zagreb

dr. sc. Mirko Valentić

Voditeljica predstavljanja Blaženka Ljubović, prof.

U glazbenom dijelu programa nastupa Ivona Šojat prof. klavira.

senj zbornik 41 bsenj zbornik 41 a

Tags: milenijska fotografija, senjski zbornik, izložba kataloga tiskovina