Blagoslovio obnovljene kapele sv. Mihovila u Majoriji

Ponedjeljak, 6. 11. 2006.

Biskup Bogović i preč. čančarMisno slavlje uveličao je, voditelj katedralnog zbora iz Senja Ivan Prpić kao i Milan Dučić uz orguljsku pratnju. Biskup Bogović je u propovijedi govorio o majoru Knežiću koji je zadužio svoje suvremenike kao i današnje župljane gradnjom ne samo ceste već i crkve sv. Mihovila davne 1838. godine. Biskup je govorio o povijesti naseljavanja Bunjevaca koji su došli na prostor između Otočca i Senja došavši iz dva pravca, od Liča u Gorskom Kotaru te iz pravca Podgorja. Biskup je u nastavku govorio o sv. Hubertu kojeg lovci slave kao svog zaštitnika. Nakon mise senjski župnik i dekan preč. Mile čančar je zahvalio svima koji su pomogli obnovi crkve te ukazao na još potrebite zahvate da prostor oko nje bude cjelovit i temeljit. Dok česma pored Jozefinske ceste krijepi putnike i namjernike svojom vodom, dotle crkva sv. Mihovila iznad česme vjernike krijepi životnom vodom i snagom.
U nastavku su se vjernicima obratili gradonačelnik Senja Darko Nekić, predsjednik gradskog vijeća Željko Nekić a o značaju crkve sv. Mihovila i narednim poslovima govorio je Hrvoje đakoni. Za sve sudionike misnog slavlja LD Jarebica su u svom domu u Perdasima pripremili lovački domjenak.