Godišnjak Mostovi za 2017.

slunj mostovi 2016U božićnom vremenu iz tiska je po tradiciji izišao godišnjak Slunjskog dekanata Mostovi 2017. List izdaje Slunjski dekanat, a glavni urednik je župnik i dekan slunjski mons. Mile Pecić. Tiskanje je obavio ITG doo Zagreb a suradnici su župnici župa Slunjskog dekanata Andrija Kekić, mons. Marijan Ožura, Mile Šajfar i Šimo Božić. Naslovnica Mostova posvećena je detalju s ređenja gospićko-senjskog biskupa Zdenka Križića, dok na zadnjoj stranici dominira detalj s biskupijskog susreta ministranata u Ogulinu. Mostovi na 282 stranice prate crkvena zbivanja tijekom 2016. godine u župama Slunjskog dekanata ali i svjetovna događanja u gradu Slunju te općinama Rakovici i Cetingradu. Novi broj Mostova je 31. po redu, i prvi u kome su sve fotografije u boji.

Da se ne zaboravi - 25 godine od progonstva Slunjana

(Slunj, 16.11.2016.) - U srijedu 16. studenog u Slunju je cjelodnevnim programom obilježena 25. obljetnica pada ovog mjesta u neprijateljske ruke. Sve je započelo komemoracijom kod spomenika poginulim braniteljima u gradskom parku, kolonom sjećanja središtem grada, svetom misom u župnoj crkvi Presvetog Trojstva kao i satom povijesti pod nazivom „Da se ne zaboravi.“ Nakon polaganja vijenaca od strane najviših državnih predstavnika, molitvu odrješenja su predvodili vojni kapelan don Milenko Majić i župnik i dekan slunjski mons. Mile Pecić. U ime predsjednika Vlade vijenac je položio ministar hrvatskih branitelja Tomo Medved a u ime predsjednice RH Kolinde Grabar Kitarović Ivan Krupec , predsjednik Udruge veterana 2, Gbr. Gromova. Mons. Pecić je poručio da se na ovaj dan sjećamo svih suza ali i hrabrosti i vjere u pobjedu. Nakon odavanja počasti trojici ubijenih policajaca na ovaj dan pred 25 gidina služena je sveta misa u župnoj crkvi presvetog Trojstva.

Tri anđela okupili mnoge u Grabovcu – Biskup mons. Zdenko Križić prevodio misu

grabovac(Grabovac, 26.9.2016.) - Sunčani jesenski dan. Pomalo tugaljiv. Suho lišće koje podsjeća na prolaznost vremena. Kao da je to bilo jučer a prošlo je 25 godina! Čuli smo skoro svaku noć teško topništvo koje je sijalo smrt po selima oko Plitvica. Ne treba dokazivati da postoji pakao: pakao je tih dana bio u našem slunjsko-plitvičkom kraju. Ubijanje malenih, nevinih, starih i nemoćnih uz grohotni smijeh sluga pakla. Vrlo su dobro znali za našu nemoć i zato su uživali u ubijanju. Tako su ubili na današnji dan 1991. tri anđela u Grabovcu, tri anđela koji su napustili svoje kuće u potrazi za kakvom takvom zaštitom. Ubijeni su u 19 sati, prekinuti su njihovi snovi.

Biskup Mile Bogović predvodio misu za Dan općine Cetingrad

cetingrad dan opcine(Cetingrad, 7.8.2016.) - U nedjelju 7. kolovoza u Cetingradu je svečanim misnim slavljem kojeg je predslavio biskup u miru Mile Bogović obilježen Dan općine. Suslavio je mjesni župnik mons. Marijan Ožura, a misu su uzveličali brojni uzvanici i čelnici Karlovačke županije, brojnih gradova i općina kao i umirovljeni general Josip Lucić. Misu je liturgijskom glazbom uveličao župni zbor uz orguljsku pratnju Kristijana Katića.