Vizitacija župa slunjskog dekanata

(Slunj, 20. 2. 2008. - Mile Pecic) Biskupov službeni pohod župa (vizitacija) starodrevni je način praćenja, korigiranja i usmjeravanja pastoralnog rada i života u pojedinoj župi. U našoj biskupiji biskup svake godine obiće jedan od ukupno pet dekanata. Ekonom biskupije, vlč. Nikola Turkalj, već je započeo svoj obilazak i "snimanje" postojećeg stanja, kao preduvjet za biskupov dolazak. Tako je 19. veljače posjetio župe Cetingrad, Lađevac i Cvitović, a 20. veljače župe Slunj i Blagaj. Slijede ovih dana župe Rakovica, Drežnik Grad, Vaganac, Plitvice, Korenica i Zavalje. Biskup je ovlastio vlč. Nikolu da pregleda vođenje matičnih knjiga, blagajničkog dnevnika, rad župskog pastoralnog vijeća, stanje i održavanje crkvenih građevina, uvjete u kojima živi svećenici... Gospićko-senjski biskup mons. Mile Bogović će tijekom idućega tjedna pohoditi spomenute župe i steći uvid u duhovno i materjalno stanje pojedine župe. Osim što će obići crkvene objekte, biskup se želi susresti i s vjernicima, članovima pastoralnog vijeća, posjetiti državne ustanove i škole. Tom prigodom se slavi sveta misa s vjernicima i vrši poseban obred primanja biskupa u crkvu.