SLUNJ: "Mostovi" za 2010. god.

(Slunj, 29. 12. 2009. - Z. R.) U izdanju župe Presvetog Trojstva uoči Božića objavljen je godišnjak Slunjskog dekanata "Mostovi 2010". Godišnjak uređuje slunjski župnik i dekan mons. Mile Pecić a nakon njegova uvodnika slijedi riječ biskupa Mile Bogovića. U godišnjaku je objavljen popis katoličkih novina i časopisa u Hrvatskoj kao i u Gospićko-senjskoj biskupiji. Mostovi donose shematizam Katoličke Crkve u Hrvatskoj, te prikaz ustanova u Gospićko-senjskoj biskupiji i Slunjskom dekanatu. Objavljeni su važniji crkveni događaji, a uz Svećeničku godinu Mostovi donose popis svećenika s područja Slunjskog dekanata poginulih u drugom svjetskom ratu. U rubrici "Događaji koji će se pamtiti" predstavljaju se dva sabora mladih u Gospiću i Slunju te sjećanje na 18. obljetnicu progonstva Slunjana.