SLUNJ: Svetkovina Sveta Tri Kralja

Četvrtak, 7. 1. 2010.

U homiliji biskup je približio božićno otajstvo narodu. Božić pokušavaju trgovci i moćnici prekriti raskošnim sjajem ali nas Isus u jaslama opet i opet vraća jednostavnosti, malenosti, istini, ljubavi - istakao je biskup te nastavio da svijet pokušava nametnuti silu, moć, slavu, bogatstvo kao jedinu stvarnost, ali Betlehem nam otkriva veličinu u nejakosti i jednostavnosti. Narod je odgovorio pjesmom i molitvom. Crkva se orila pjesmom. Mnogi su se nahranili tijelom Kristovim. Župnik je među oglasima napomenuo da u predstojećim predsjedničkim izborima vjernici glasuju za kadidata koji zastupa kršćanske vrijednosti. G. Stanko Smiljanić, donedavno kateheta u Slunju, zaređen je za đakona i ovo mu je prvi nastup u Slunju kao đakona.