Biskup Mile Bogović na misi o godišnjici smrti vlč. Mile Ivančića

Petak, 7. 2. 2014.

Misu zadušnicu predslavio je gospićko-senjski biskup mons. dr. Mile Bogović uz koncelebraciju 12-orice svećenika biskupije kao i iz Bihaća koji pripada Banjalučkoj biskupiji u BiH. Biskup u homiliji ocrtao slavnu povijest župe Zavalje koja je nekad brojila i više od 3.000 vjernika. Tu su djelovali poznati svećenici Franjo Dominez, Fran Prpić koji su svojim pastoralnih radom napravili temelj za brojna duhovna zvanja ove župe, svećenika i časnih sestara. Ovoj župi bili su i svećenici mučenici, Juraj- Đuku Mihić, ubijenog od partizana za čiji grob i danas ne znamo, Stjepan Gabrić, smrt u zatvoru pod sumnjivim okolnostima. Među njima je i vlč. Mile Ivančić. Nakon mise biskup je progovorio o aktualnoj situaciji. Povjerio je vlč. Mili Šajfaru iz Drežnika brigu za ovu župu. Vjernike je zamolio da ostanu u zajedništvu sa sadašnjim župnikom i biskupom. Ako radimo na svoju ruku možemo štošta pokvariti, naglasio je biskup.
Nakon mise i blagoslova svi su pošli na obližnje groblje gdje je biskup predvodio kratku molitvu. Napustili smo grob u kojem leže posmrtni ostaci vlč. Mile zajedno sa svojim roditeljima Grgom i Anom. U srcu tuga, nevjerica ali i nada da zadnju riječ nema smrt.