Uskrsni ponedjeljak u Slunju

slunj uskr ponedjeljak(Slunj, 17.4.2017.) - Uskrsni ponedjeljak u Slunju u župnoj crkvi Presvetog Trojstva tradicionalno je predslavio od ove godine biskup u miru Mile Bogović u suslavlju župnika i dekana slunjskog mons. Mile Pecića. Glazbom je misu animirao župni zbor pod vodstvom prof. Anke Čuić. I danas slavimo veliki događaj Isusova uskrsnuća koji je na Veliki petak ispunio Božji zadatak stavljen pred njega, da pripremi ljudima najbolju moguću baštinu.

Judinim izdajstvom Isus se potpuno predao za čovjeka. Iako nevino osuđen i optužen, nije se bunio već se nastavio darivati u Presvetom trojstvu. Isus je do zadnjih trenutaka bio dosljedan u ljubavi, nikada nije odgovarao na mržnju i nasilje, te bi današnjim rječnikom dobio peticu iz ispita predanja za čovjeka, čime je ušao u vječnost. Gdje god ima darivanja za drugoga, osjeti se božji povjetarac iz Presvetog Trojstva. Ako smo na Kristovu tragu, možemo očekivati vječni život, zaključio je svoju homiliju biskup Bogović.

Tags: Slunj, Uskrs