Ordinarijat Gospićko-senjske biskupije

Sjednica zbora savjetnika i dekana

savjetnici i dekani(Gospić, 20.2.2017.) - Pod predsjedanjem gospićko-senjskog biskupa mons. Zdenka Križića, održana je sjednica Zbora savjetnika i dekana Gospićko-senjske biskupije. Članovi Zbora savjetnika s biskupom Ordinarijem promišljali su o aktualnim temama biskupije kao i konkretnim planovima koje treba ostvariti.

Posjet bolesnicima Opće bolnice u Gospiću

gs bolnica 2(Gospić, 17.2.2017.) - Opću bolnicu u Gospiću pohodio je 17. veljače 2017. gospićko-senjski biskup mons. Zdenko Križić povodom Svjetskog dana bolesnika. Prije svete mise biskup se susreo s ravnateljicom Opće bolnice mr. sc. Sandrom Čubelić, dr. med., koja je oca biskupa upoznala s poviješću rada bolnice, današnjim djelovanjem kao i s budućim planovima i projektima unapređenja pružanja što kvalitetnije skrbi bolesnicima. Nakon susreta s ravnateljicom, otac biskup je u koncelebraciji gospićkog župnika mons. Mile Čančara, biskupovog tajnika vlč. Mišela Grgurića i uz asistenciju đakona vlč. Pere Jurčevića, slavio svetu misu za bolesnike i sve osoblje bolnice.

IspisE-mail

Posjet novootvorenj pučkoj kuhinji u Rakovici

rakovica pučka kuhinjaU sklopu duhovnih vježbi i svoga boravka na Plitvicama, gospićko-senjski biskup mons. Zdenko Križić, u pratnji župnika Rakovice vlč. Andrije Kekića, biskupovog tajnika vlč. Mišela Grgurića i vlč. Željka Kutena, posjetio je 15. veljače Pučku kuhinju u Rakovici koja djeluje u sklopu župnog Karitasa.

IspisE-mail

Trodnevni seminar za kršćansku mladež

B Ostarije(Baške Oštarije, 10.-12.2.2017.) - Trodnevni seminar za kršćansku mladež održan je na Baškim Oštarijama 10.-12. veljače. Na tome vrlo zanimljivom i programom bogatom seminaru sudjelovali su mladi uglavnom iz Kursilja, Injiga, i Skaca. Duhovna obnova, predavanja i radionice obrađivale su teme: zaručništvo, ljubav-brak. Mladi, uglavnom „singlersi“ (kako su se sami nazvali) imali su prilike čuti više svjedočanstva među kojima su tri bračna para. Također iskreno svjedočanstvo dali su Josip i Ivana Ećimović, koji su ujedno bilo organizatori zajedno s vlč. Marinkom Miličevićem.

IspisE-mail

Slavlje Dana života u gospićkoj katedrali

gs dan zivota1Svečano misno slavlje u gospićkoj katedrali Navještenja BDM na Dan života, u nedjelju 05. veljače 2017., predvodio je gospićko-senjski biskup mons. Zdenko Križić, u koncelebraciji s gospićkim župnikom i dekanom mons. Milom Čančarom i biskupovim tajnikom i župnim vikarom vlč. Mišelom Grgurićem, uz asistenciju đakona vlč. Pere Jurčevića. Pod svetom misom otac biskup Zdenko Križić u punopravnu zajednicu kršćana primio je dvije djevojčice, Karlu Pavelić i Martu Galac, kojima je podjelio sakramenat krštenja.

U svojoj propovijedi otac Biskup istaknuo je: „Već na početku svoje papinske službe Ivan Pavao II je odredio da se jedan dan, odnosno jedna nedjelja u liturgijskoj godini (prva nedjelja u veljači) slavi kao „Dan života“. Može to izgledati malo čudno: zbog čega treba jedan poseban dan koji bi se posvetio slavljenju života? Zar to ne bi trebao biti svaki dan? Što je to ljudima vrjednije od života? Ili pitanje koje postavio Isus: „Što čovjek može dati kao zamjenu za svoj život?“ (Mt 16,26). Ili kao što veli Psalmista: „Životu je cijena previsoka i ne može se platiti“ (Ps 49).