• Naslovnica

Ordinarijat Gospićko-senjske biskupije

Svećenička skupština u Gospiću

skupština 2017(Gospić, 3.11.2017.) - U biskupskom ordinarijatu u Gospiću u petak 3. studenoga održana je redovita jesenska skupština svećenika Gospićko-senjske biskupije. Radnom dijelu prethodila je molitva Srednjega časa. Nakon što je gospićko-senjski biskup Zdenko Križić pozdravio okupljene svećenike, kojima se pridružilo nekoliko laika zauzetih u obiteljskom pastoralu na razini biskupije, generalni vikar Marinko Miličević pozdravio je i predstavio gosta predavača franjevca Vatroslava Frkina, objasnivši zašto je upravo u Godini obitelji on pozvan za izlaganje o temi "Hodanje, brak i obiteljski život".

Slavlje Svih Svetih u Gospiću

gs svi svetiNa svetkovinu Svih svetih u 10 sati gospićko-senjski biskup mons. Zdenko Križić predvodio je, u zajedništvu s gospićkim župnikom i rektorom Katedrale preč. Mariom Vazgečom i kancelarom Biskupije i biskupovim tajnikom preč. Mišelom Grgurićem, svečano euharistijsko slavlje u gospićkoj prvostolnici.

Biskup Bogović na proslavi sv. Ivana Pavla II. u riječkoj bogosloviji

naslovna IvanPavao IISvečanim euharistijskim slavljem, pobožnosti sv. Ivanu Pavlu II. i čašćenjem njegovih relikvija, proslavili smo blagdan najdražeg i najsvetijeg gosta naše Bogoslovije, sv. Ivana Pavla II. Svetu misu predvodio je umirovljeni Gospićko – senjski biskup mons. dr. Mile Bogović. U homiliji istaknuo je kako Ivan Pavao II. volio ovaj svijet unatoč zlu koje se u njemu nalazi. Sam Ivan Pavao II. doživio je kao Poljak strahotu 2. svjetskog rata i komunistički totalitarizam, ali to u njemu nije potaklo mržnju na svijet, nego suosjećanje s onima koji trpe, pa tako i s nama Hrvatima koji smo prošli sličnu „kalvariju“ kao i Poljaci.

Naši hodočasnici u Fatimi na svečanosti 100 godina od ukazanja

fatima(Fatima, 1.10.2017.) - Danas je u Fatimi u svetištu Gospe Fatimske svečano obilježena 100. obljetnica fatimskog ukazanja. Veličanstvenu euharistiju pred (po mojoj procjeni) blizu 200 tisuća hodočasnika predvodio je biskup Leirije i Fatime, Antonio Marto u suslavlju preko 20 biskupa i više stotina svećenika sa svih kontinenata. Među njima se našlo i više stotina Hrvata, ponajprije hodočasnika iz Gospićko-senjske biskupije kao i hodočasnika iz Zagreba kao i katoličkih misija iz Švedske, Norveške, Njemačke kao i više pojedinačnih grupa  iz Kanade i SAD-a.

Hodočašće Gospićko-senjske biskupije u Fatimu

Padova, (IKA) – Više od stotinu hodočasnika Gospićko-senjske biskupije misom u kapucinskoj crkvi uz grob sv. Leopolda Bogdana Mandića u Padovi započelo je 8. listopada desetodnevno hodočašće u Fatimu povodom stote obljetnice fatimskog ukazanja. Misu je predslavio župnik Malog Lošinja i donedavni župnik i dekan ogulinski don Robert Zubović u suslavlju tajnika i kancelara biskupije preč. Mišela Grgurića i župnika Josipdola Petra Šporčića.