Ordinarijat Gospićko-senjske biskupije

Održana tribina Angelus

angelus(Gospić, 21.3.2017.) - Gospićko-senjska biskupija započela je s mjesečnim tribinama pod nazivom "Angelus". Prva takva tribina održana je u utorak 21. ožujka u 18.30 sati, uoči zaštitnice katedrale Navještenja BDM. Prvo predavanje održao je gospićko-senjski biskup mons. Zdenko Križić pod naslovom "Vjera i misterij patnje". U prepunoj dvorani biskupijskog Caritasa, okupljenim slušateljima biskup je pojasnio smisao ljudske patnje kroz biblijske primjere Siraha, Propovjednika, Jeremije i Joba. Kroz Jobovo i Jeremijino proklinjanje dana kada su se rodili pokušao je približiti ljudske osjećaje patnje i osamljenosti. „Ni Job, ni Jeremija, ni mnogi drugi, ne muče se sa svojom patnjom a da u to ne uključe i samoga Boga koji je najodgovorniji za čovjekov život i sve što je vezano uz njega. Na Jobovo insistiranje da je nevin, a ipak trpi, njegovi prijatelji na početku djeluju zbunjeno, da bi nakon toga oni insistirali kod njega da se prisjeti nekih potajnih, skrivenih grijeha, jer po njima to mora postojati jer inače nema drugog objašnjenja za njegovu patnju”.

IspisE-mail

Duhovna obnova za glazbeno evangelizacijsku skupinu "Duhovni kutak"

Duhovna obnova(Baške Oštarije 18.-19.3.2017.) - Band i evangelizacijska skupina pod nazivom Duhovni kutak, koji se formirao u XI. zagrebačkoj gimnaziji, imali su duhovnu obnovu na Baškim Oštarijama, 18.-19. ožujka. Duhovnu obnovu su vodili vlč. Marinko Miličević i prof. Stjepan Arnuš. Osim duhovne obnove naglasak je bio i na permanentnoj formaciji mladih koji pjevaju u molitvenim skupnima ili crkvenim zborovima. Vlč. Marinko je iznio neke tradicionalne i suvremene kriterije koji su uvijek dobra smjernica za očuvanje crkvenog zbora ili pjevačkih skupina koje pjesmom slave Boga. Predavanje je bilo pod nazivom „Blago narodu vičnu svetom klicanju“.

IspisE-mail

Josipova u Cetingradu i godišnji sajam

cetingrad1(Cetingrad, 20.3.2017.) - Gospićko-senjski biskup Zdenko Križić predvodio je u nedjelju u Cetingradu slavlje svetkovine suzaštitnika župe koji svake godine okupi stotine hodočasnika, a na taj dan se održava i godišnji poljoprivredni sajam, najveći u ovom dijelu Hrvatske. Suslavili su mjesni župnik mons. Marijan Ožura kao i svećenici Slunjskog dekanata. Među brojnim hodočasnicima misi su nazočili i ministar hrvatskih branitelja Tomo Medved s pomoćnikom Nenadom Križićem, župan karlovački Ivan Vučić kao i brojni gradonačelnici i načelnici iz Karlovačke i susjednih županija.

Korizmeno hodočašće Gospićkog i Otočkog dekanata u gospićku katedralu

ot gs hodocasce 2(Gospić, 18.3.2017.) - U subotu 18. ožujka uoči 3. korizmene nedjelje održano je tradicionalno korizmeno hodočašće dvaju dekanata, Gospićkog i Otočkog u gospićku katedralu Navještenja BDM. Gospićko-senjski biskup Zdenko Križić predvodio je misno slavlje pred više stotina hodočasnika na čelu sa svojim župnicima i dekanima, domaćim gospićkim mons. Milom Čančarom i otočkim mons. Tomislavom Šporčićem te im prenio svoju korizmenu poruku baziranu na prispodobi o „rasipnu sinu ili bolje rečeno o „dobro ocu“u kojoj je Isus pokazao lice Boga odnosno njegovo srce za koje bismo teško mogli povjerovati da je naš Bog takav.

IspisE-mail

Poziv u članstvo udruge bivših studenata KBF-a

Poštovani,
U lipnju 2016. godine osnovano je Društvo bivših studenata Katoličkoga bogoslovnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu (DBS-KBF, opširnije na http://www.kbf.unizg.hr/studenti-i-studiranje/studentski-zivot/alumni/dbs-kbf/).Sada je registrirano i na kanonskom i na državnom području te nastojimo šire obznaniti njegov osnutak i u članstvo pozvati što više bivših studenata.
Vjerujući da velik broj prezbitera i kateheta Gospićko-senjske biskupije, među kojima i bivši studenti Katoličkoga bogoslovnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, prati mrežnu stranicu vaše biskupije, zamolili bismo vas da na njoj objavite naš Poziv u članstvo koji Vam dostavljamo u privitku.

S poštovanjem i uz srdačan pozdrav u Gospodinu,
Dr. sc. Vanda Kraft Soić
tajnica DBS-KBF-a