Ordinarijat Gospićko-senjske biskupije

RIJEKA: Permanentno obrazovanje mladih svećenika

(Rijeka, 15. 2. 2010. – RI) Socijalni pastoral bila je tema susreta permanentnog obrazovanja mladih svećenika Riječke metropolije održanog u organizaciji Metropolijskog pastoralnog instituta od 15. do 17. veljače u Domu pastoralnih susreta u Lovranu. Ravnatelj Instituta dr. Nikola Vranješ u svom je izlaganju istaknuo prioritete socijalnog pastoralnog djelovanja. Uvodno predavanje održao je riječki nadbiskup i metropolit dr. Ivan Devčić istaknuvši kako je socijalno pitanje usko povezano s onim što Crkva je i što je pozvana činiti. Dr. Stjepan Baloban govorio je o socijalnoj tematici u porukama Benedikta XVI. u kojima Papa traži nove puteve djelovanja. Dr. Gordan Črpić predstavio je posljednju, treću papinu encikliku „Ljubav u istini“ koja donosi izrazito socijalnu tematiku. O potrebi svećeničkog djelovanja u pokušaju stvaranja konsenzusa u javnosti oko etičkih pitanja govorio je dr. Josip Grbac.
Nakon svakog izlaganja svećenici su temu produbljivali u međusobnom razgovoru, pokušavajući pronaći načine konkretnog djelovanja. Mladim svećenicima u radu su se pridružili i svi ostali biskupi Riječke metropolije, krčki Valter Župan, porečko-pulski Ivan Milovan i gospićko-senjski Mile Bogović.

Pretraživanje stranice