Ordinarijat Gospićko-senjske biskupije

Biskup Križić prvi puta podijelio krizmu u Ogulinu

og biskup krizic na krizmi(Ogulin, 28.5.2016.) - Gospićko-senjski biskup Zdenko Križić nakon što je pred tri dana ustoličen za biskupa, te nakon što je predvodio blagdan Tijelova u Gospiću i Senju, u Ogulinu je u subotu 28. svibnja u najvećoj župi biskupije, sv. Križu u Ogulinu, po prvi puta podijelio sakrament svete potvrde. Sakrament vjerničke zrelosti dobila su 74 krizmanika, učenika osmih razreda obje ogulinske osnovne škole. U svečanosti su koncelebrirali župnik i dekan ogulinski preč. Robert Zubović kao i više svećenika Ogulinskog dekanata, dok je liturgijskom glazbom misu animirao zbor mladih Glas ljubavi pod vodstvom i uz orguljsku pratnju Karle Tripalo.

Biskupa je na početku pozdravio domaći župnik te vjeroučiteljica Gordana Bertović u ime roditelja i kumova. Biskup je u duhu karmelske duhovnosti precizno ukazao na ulogu Duha svetoga u životu vjernika. Kao što je Duh sveti kod prvih kršćana stvorio zajedništvo, tako je on značajan i u današnjoj obitelji u kojoj dolazi do kriza i razvoda. Duh sveti nas osposobljuje da znademo živjeti s drugima, jer bez objedinjujuće snage duha može doći do rasula. On nas čini sposobnima voljeti drugoga kao i naći snagu u svakodnevnim patnjama. On nam pomaže da ne klonemo u porazima. Obraćajući se mladima koji su na početku svog života ukazao im je na opasnosti brzopletog donošenja odluka u čemu je važna uloga Duha svetoga kao životvorca. Na kraju su biskupa u ime obje škole pozdravio ravnatelj Prve osnovne škole Zvonko Ranogajec a u ime krizmanika Antonio Piškur.

og biskup krizic na krizmi2og biskup krizic na krizmi3

Tags: Ogulin, sveta potvrda, krizma, biskup Zdenko Križić