Ordinarijat Gospićko-senjske biskupije

Posjet novootvorenj pučkoj kuhinji u Rakovici

rakovica pučka kuhinjaU sklopu duhovnih vježbi i svoga boravka na Plitvicama, gospićko-senjski biskup mons. Zdenko Križić, u pratnji župnika Rakovice vlč. Andrije Kekića, biskupovog tajnika vlč. Mišela Grgurića i vlč. Željka Kutena, posjetio je 15. veljače Pučku kuhinju u Rakovici koja djeluje u sklopu župnog Karitasa.

Župnik Rakovice vlč. Andrija Kekić upoznao je oca biskupa s volonterima Pučke kuhinje kao i s prostorijama gdje se priprema hrana koja se dijeli korisnicima po njihovim kućama. Korisnici ove Pučke kuhinje su uglavnom osobe koje su stare i nemoćne, ali i oni koji su slabijeg imovinskog stanja te nisu u mogućnosti priskrbiti svakodnevni obrok za sebe i svoju obitelj. Pučka kuhinja u Rakovici osnovana je početkom siječnja ove godine i to zalaganjem župnika vlč. Andrije Kekića i velikom pomoći Caritasa Gospićko-senjske biskupije. Svakog dana vlč. Andrija i nekoliko volontera obiđu stare, nemoćne, bolesne i siromašne noseći im u njihovu kuću topli obrok, ugodni razgovor, bratsku ljubav, živoga Krista i kako kažu korisnici "donosi im Crkvu u njihove domove".

Tags: Caritas, Rakovica, pučka kuhinja