Ordinarijat Gospićko-senjske biskupije

Kanonska vizitacija župe Karlobag

karlobag 4(Karlobag, 7.3.2017.) - U sklopu ovogodišnjeg kanonskog pohoda župama i dekanatima, gospićko-senjski biskup Zdenko Križić započeo je pohod Senjskog dekanata. Redoviti službeni posjet započeo je kanonskom vizitacijom župe Sv. Karla Boromejskog u Karlobagu. Biskup je u pratnji tajnika vlč. Mišela Grgurića vizitaciju započeo susretom kod otaca kapucina koji već preko 300 godina djeluju u Karlobagu i okolici. Nakon kratkog susreta i osobnog razgovora sa župnikom i gvardijanom fra Josipom Grivićem, župnim vikarom fra Antom Kukavicom, časnim bratom fra Antunom Mrzlečkim, biskup je pregledao i potpisao župne knjige. Nakon susreta u samostanu, biskup je obišao mjesnu školu i Ured načelnika Općine Karlobag.

U poslijepodnevnom programu biskup Križić je obišao i ostale župe kojima upravljaju oci kapucini iz Karlobaga, a to su Prizna, Cesarica i Lukovo Šugarje gdje se je susreo s vjernicima kojima je uputio riječi ohrabrenja i nade u poboljšanju života u ovom prelijepom, ali i pustom predijelu naše domovine. Nakon obilaska župa i mjesnih groblja, u 17 sati otac biskup Križić slavio je u samostanskoj crkvi sv. Josipa koncelebrirano misno slavlje. Nakon svete mise djeca su otpjevala nekoliko prigodnih pjesama, a biskup je nastavio susret s odraslima i sa Župnim pastoralnim vijećem. Oci kapucini su na kraju susreta izrazili radost što je biskup Križić svoju prvu službenu kanonsku vizitaciju započeo u župi Karlobag, a biskup Križić zahvalio je kapucinima na požrtvovnom radu i na spremnosti navještanja Radosne vijesti u ovom pustom i „misijskom kraju“.

karlobag 5 karlobag 1 karlobag 2 karlobag 3