Arhiva starijih sadržaja

NAJAVA: Slavlje Gospe od Zdravlja u Ogulinu

Od tridesetih godina prošlog stoljeća u Ogulinu se časti slika čudotvorne Gospe od Zdravlja iz Splita. Vjernici iz Ogulina i Ogulinskog kraja svakodnevno se utječu za pomoć i mole pred njenim likom u crkvi sv. Križa.
DUHOVNU OBNOVU pred sam blagdan u srijedu, četvrtak i petak predvodi o. Marko Glogović, voditelj pavlinskog apostolata za život. Početak molitvenog programa je u 18.00 sati a sastoji se od: euharistijsko klanjanje; krunica, Sv. Misa na nakanu obitelji, brakova, trudnica, samohranih majka, nerođene djece, te onih koji žele postati roditelji; blagoslov s moćima sv. sestre Faustyne.
Svete mise na blagdan Gospe od Zdravlja su u 9.00 sati i 18.00 sati. Večernju svetu misu predvodi vlč. dr. Anton Bozanić župnik i dekan u Omišlju a pjevanje animira župni zbor iz Omišlja pod vodstvom s. Valentine Marinović, nekadašnje orguljašice i vjeroučiteljice u Ogulinu.