Arhiva starijih sadržaja

Najava: Bogatim programom Cerovnik obilježava 25. godišnjicu obrane Ogulinskog kraja

Cerovnik Pitomi Javor 2016Župa Cerovnik ima bogate sadržajem 7- dnevne aktivnosti povodom 25. godišnjice obrane Ogulinskog kraja uspostavom crte obrane na Pitomom Javoru na prostoru ove župe. Zadnja dva dana, subotu i nedjelju, gosti župe su dva biskupa, mons. Mile Bogović i mons. Jure Bogdan. Bit će predstavljena i knjiga o Cerovniku, prof. Franje Puškarića.

U subotu 23. srpnja biskup u miru Mile Bogović predslavi u župi Cerovnik u župnoj crkvi Uzašašća Isusova misu za sve žrtve 2. svjetskog rata i poraća. Suslaviti će domaći župnik pop Ante Luketić. Nakon mise biskup će sudjelovati zajedno s dr. Ivanom Brlićem i prof. Ivanom Tironijem na predstavljanju knjige prof. Franje Puškarića „Cerovnik, mjesto i župa“ koja će se održati u zgradi osnovne škole.

Sutradan, 24.7.2016. vojni biskup Jure Bogdan predslavi u župi Cerovnik na mjestu obrane ogulinskog kraja u Domovinskom ratu Pitomom Javoru misu zahvalnicu u 12 sati. Na misi će pjevati klapa Sv. Mihovila PU Splitsko-dalmatinske.