Katehetski ured Gospićko-senjske biskupije

Tečaj za teološku kulturu laika

crkva otocacZavršni susret Tečaja za teološku kulturu laika održat će se sljedeće subote, 9. svibnja 2015., u pastoralnom centru župe Otočac s početkom u 9 sati, navodi se u pozivu upućenomu polaznicima tečaja. Tim petim susretom u pastoralnoj godini 2014./2015. završit će 3. po redu tečaj vjere koji se za vjernike-laike Gospićko-senjske biskupije od 2012. održava u Otočcu u organizaciji generalnog vikara Biskupije, otočkog dekana i župnika mons.mr. Tomislava Šporčića.

Prvotno nazivan „tečajem vjere", na nedavnoj sjednici Prezbiterskog vijeća Biskupije u Gospiću (27. travnja 2015.) dobio je novi službeni naziv – Tečaj za teološku kulturu laika.

Za završni susret pripremljen je bogat program, sastavljen od predavanja i radionica.

Prva dva sata predviđena su za predavanje o Svetom pismu Novog zavjeta koje će održati mons.mr. Tomislav Rogić, udbinski župnik i dekan, a nakon toga slijede tri radionice s temama o kojima su na prethodnim susretima govorili preč.dr. Richard Pavlić, vlč. dr. Željko Blagus i mons. mr. Tomislav Rogić.

Susret će završiti zajedničkom raspravom i dogovorom za sljedeću 2015./2016. godinu.

Tags: tečaj vjere, prezbitersko vijeće, tečaj za teološku kulturu laika